Krem Hidratues-Aesthetico Hydrating Cream SPF 15

Veprimi hidratues/ushqyes, mbrojtës
Marka Aesthetico
Formulimi krem
Masa 50 ml
Tipi i Lëkurës për çdo lëkurë
Specifik për fytyra
Spf i ulët SPF 5-15
I përshtatshëm për të rritur

L3,630.00

Për lëkurë të thatë, të ndjeshme dhe të pjekur

Krem hidratues intensiv për ditën dhe natën

Me acid hialuronik dhe pantenol

Vaji i avokados dhe gjalpi shea kanë një efekt qetësues të lëkurës, mbrojnë nga tharja dhe e bëjnë lëkurën elastike.

Si krem ​​dite, është gjithashtu një bazë e shkëlqyer make-up

Pershkrim

  • hidratuesFreskia që mund të shihni: Kremi hidratues AESTHETICO është një produkt kujdesi ditor për lëkurën e dehidratuar dhe të ndjeshme. Kremi me acid hialuronik përmirëson strukturën e lëkurës me acid hialuronik hidratues, ndërsa lipidet natyrale sigurojnë lëkurë të zhdërvjellët. Me panthenol dhe vitaminë E, kundërshton stresin e shkaktuar nga ndikimet mjedisore dhe acarimi. Është ideale si bazë make-up. Mund të përdoret gjithashtu si kujdes nate për lëkurën e kombinuar.

    Menyra e veprimit

  • Lipidet natyrale, gjalpi shea dhe vaji i avokados në kremin hidratues AESTHETICO sigurojnë që lëkura të ndihet elastike dhe e mbron në mënyrë optimale nga tharja. Vaji jo komedogjen kujdeset intensivisht për lëkurën e ndjeshme dhe lehtëson ndjenjat e tensionit, duke mbështetur në të njëjtën kohë funksionin e barrierës.Acidi hialuronik me peshë të ulët dhe të lartë molekulare i siguron lëkurës një pjesë shtesë të lagështisë dhe rrit elasticitetin. Përveç kësaj, provitamina B5 (panthenol) nxit rigjenerimin e lëkurës, rrit dhe rregullon kapacitetin e ruajtjes së lagështirës së lëkurës. Lëkura duket dukshëm më e lëmuar dhe më e shtrënguar. Përveç kësaj, sistemi mbrojtës i lëkurës kundër radikaleve të lira mbështetet nga vitamina E antioksiduese. Kjo i jep lëkurës veçanërisht të ndjeshme një pamje të freskët dhe mbrojtje të shkëlqyer për tërë ditën.
  • Aplikimi
  • Aplikoni kremin hidratues AESTHETICO si kujdes ditor pas pastrimit të butë. Është gjithashtu i përshtatshëm si kujdes i natës për lëkurën e kombinuar.
  • Keshille bukurie
  • Përdorni krem ​​hidratues AESTHETICO SPF 15 për rrezet më të forta UV. Ofron mbrojtje mesatare ndaj rrezeve UV dhe mund të përdoret gjithashtu si bazë make-up. 

    Përbërësit: Aqua, Persea Gratissima (avokado) vaj, glicerinë, citrate stearate glicerl, pentylen glikol, oktyldodecanol, glicerl stearate, butyrospermum parkii (Shea) gjalpë, cetearyl alkool, cetearyl isonanoate, tocopheryl aetinus, cetearyl alkool cetearyl, cetearyl alkool, cetearyl, cetearyl alkool, cetearyl alkool, cetearyl alkool. LULEDIELLI) VAJI I FARAVE, BIS-DIGLICERIL POLIACILADIPATE-2, HYDROXIACETOFENON, EKSTRAKT I HUMULUS LUPULUS (HOPS), RIBOFLAVIN, HIALURONAT SODIUM, KARAGEENAN, KARAGEENAN, KARAGEEN FUNKSIONAL, GUMAMËZAKI, KANTHAN, PARAQITAL, KANTHAN, GUMËZAKI, KANTARI, KONTROLL

Produkte në ofertë

Krem Hidratues-Aesthetico Hydrating Cream SPF 15