Maskë eksfoliuse dhe unifikuese me efekt të menjëhershëm-Nuxe Insta-Masque Exfoliant + Unifiant

Veprimi detox, eksfoljues
Marka Nuxe
Formulimi maskë
Masa 50 ml
Tipi i Lëkurës për çdo lëkurë
I përshtatshëm për femra, meshkuj, të rritur
Specifik për dekolteja, fytyra, qafa
Kategori:

L2,800.00

Maskë eksfoliuese, Insta-Masque 50 ml

Maskë eksfoliuese me mikrokokrra – eksfolon butësisht dhe unifikon çehren

Të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.

98.3% përbërës me origjinë natyrale

Përshkrimi:

Kjo maskë eksfoliuese kombinon përfitimet e ujit të luleve të trëndafilit me vajin e Macadamia dhe një pluhur të hollë eksfolues me origjinë natyrale për të eksfoluar dhe uniformuar lëkurën në vetëm 2 minuta. Struktura e lëkurës është menjëherë më e lëmuar dhe çehrja është më e ndritshme.

Tekstura e tij xhel ultra ndijore shndërrohet në vaj kur masazhohet për një moment shumë të butë kënaqësie.

Aplikimi:

Merrni një pikë të madhe maske, shpërndajeni mbi lëkurë të thatë në 6 zona (ballë, faqe, hundë, mjekër dhe qafë), më pas shpërndajeni maskën në një shtresë të hollë në fytyrë dhe qafë.

Lëreni për 2 minuta, më pas masazhoni duke përdorur të dyja duart në simetri, duke bërë rrathë të vegjël koncentrikë në të gjithë fytyrën tuaj.

Kushtojini vëmendje të veçantë zonës T (anët e hundës, ballit dhe mjekrës) nëse ndjeni nevojën, atëherë shpëlajeni tërësisht me ujë.

Përfundoni me një spërkatje të mjegullës tonifikuese Very Rose.

Idealisht një ose dy herë në javë.

Përbërësit:

Përbërësit aktivë: Ujë me lule trëndafili, vaj Macadamia, Pluhur i hollë eksfolues (silicë me origjinë natyrale).

98.3% përbërës me origjinë natyrale

*Sipas standardit ISO 16128, % e mbetur kontribuojnë në integritetin dhe ndjeshmërinë e formulës

Aroma: notat delikate të trëndafilit dhe vjollcës

zbulojnë një aromë moderne dhe femërore.

Listat e përbërësve të përfshirë në përbërjen e produkteve të markës sonë përditësohen rregullisht. Përpara se të përdorni ndonjë nga produktet e markës sonë, ju lutemi lexoni listën e përbërësve të treguar në paketim për t’u siguruar që përbërësit janë të përshtatshëm për përdorimin tuaj personal.

Coco-kaprilati/kaprate, vaji i farës së macadamia integrifolia, trigliceridi kaprilik/kapripi, glicerina, laure saharoze, stearate saharoze, ujë me lule rosas damascena, silicë e hidratuar, parfum/aromë, alkool benzil, ujë/ujë, levulinic acium, xylylicos, parfum, parfum , Levulinat natriumi, anhidroksilitol, vaji i farës së Helianthus annuus (luledielli), xylitol, acid dehidroacetik, hidroksid natriumi, acid citrik, fenoksiethanol, lithospermum erythrorhizon Root Extract, Simmondsia chinensis (jojoba) vajin e farat 

Produkte në ofertë