La Roche Posay Lipikar Syndet AP+(krem pastrues për foshnjat me lëkurë te thatë)

Informacion per produktin

Produkti:  Krem pastrues,riparues,qetesues per lekure alergjike.
Veprimi: Hidraton,pastron e qeteson lekuren e thate.
Perdorimi: Aplikojeni pas dushit në lëkurën e lagur. Masazhojeni butësisht.
Tipi i lekures: E thate, atopike.
Mosha: Te rritur,femije dhe bebe.
Formulimi: Krem.
Paketimi : Kuti x 400 ml.
Marka: La Roche Posay.

Original price was: L3,350.00.Current price is: L2,680.00.

Krem pastrimi relipidant kundër squqjes dhe kundër kruarjes / edhe për foshnjet

Cfare eshte

Lipikar SYNDET AP + është një krem ​​pastrues për foshnjat, fëmijët dhe të rriturit me lëkurë të prirur ndaj atopisë. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme, me tendencë për kruarje. I pershtatshem per skalpin e femijeve per tu perdorur edhe ne rast te kapeles se djepit. Syndet AP + zbut menjëherë dhe ndihmon në reduktimin e thatësisë së rëndë të lëkurës tashmë gjatë dushit.

Si të përdoret

Aplikojeni në lëkurën e lagur. Masazhojeni butësisht. Shpëlajeni. Nuk i djeg sytë.

Tekstura

Një krem-xhel mbështjellës, i cili kujdeset për lëkurën tuaj ndërkohë që e pastron atë. Pa parfum.

Përparësitë kryesore

E pasuruar me ujë termal La Roche-Posay, kjo formulë është krijuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme, jashtëzakonisht të thatë dhe me prirje atopike.

Ky krem ​​pastrues i butë përmban një sasi optimale të surfaktantëve dhe prodhon një shkumë të butë. Një kombinim perfekt i delikatesës dhe pastrimit të thellë të lëkurës.

LIPIKAR Syndet AP + është i pasuruar me gjalpë Shea dhe niacinamide, të kombinuara me Aqua Posae Filiformis, një përbërës aktiv ekskluziv i patentuar.

Fakte shkencore

Lipikar Syndet AP + hidraton, lehtëson lëkurën e kuqe dhe qetëson kruajtjen.

Gjithashtu i përshtatshëm për:

Lëkurë e ndjeshme, shumë e thatë dhe kruarje

Lëkura me prirje atopike

Lëkura e kokës dhe kapaku i djepit për fëmijë

Pa parfum. Testuar nën kontrollin e pediatrisë. Testuar nën kontroll okulistik. Tolerueshmëri e lartë. Testuar në lëkurë alergjike.

E gjithë Lipikar Syndet AP + Shea Butter vjen nga një program burimor me përgjegjësi shoqërore në Burkina Faso.

Përbërësit kryesore

AQUA POSAE FILIFORMIS

Përbërës ekskluziv i patentuar për të vepruar në faktorët përgjegjës për lëkurën shumë të thatë dhe që ndihmon në uljen e shpeshtësisë së episodeve të thatësisë së rëndë.

GJALPI SHEA

Një përbërës thelbësor në të gjitha formulat LIPIKAR, Gjalpi Shea është i njohur për aftësinë e tij për të rivendosur shtresën hidrolipidike të lëkurës me lipide të ngjashme me ato të vetë lëkurës.

VITAMINA B5, SQUALAN, NIACINAMID

Përbërës aktiv kundër skuqjes. Lehtëson ndjesinë e kruajtjes dhe stimulon sintezën e lipideve në lëkurë. I pershtatshem per lekurat me prirje atopike.

Përbërësit e tjere

Ujë / Ujë Disodium Edta • Distearat Glikoli • Manozë • Polyquaternium-11 • Benzoat Sodium • Klorur Sodium • Hidroxid Sodium • Ferment Vitreoscila

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.