Krem mbrojtës ndaj diellit,me argjilë jeshile-Vichy Capital Soleil Matifiant 3-en-1 SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti:  Krem mbrojtes nga dielli.
Veprimi: hidratues/ushqyes, mbrojtës
Perdorimi:Aplikojeni para ekspozimit në diell.
Tipi i lekures:e yndyrshme/akneike, normale/mikse
Mosha:femra, meshkuj, të rritur
Niveli i mbrojtjes: shumë i lartë SPF 50-50
Formulimi: Krem
Paketimi:50 ml
Marka:Vichy

L2,400.00

Mbrojtje ditore nga dielli për lëkurën e kombinuar.

Formula kombinon një filtër UV me spektër të gjerë SPF50 me ekstrakte të argjilës së gjelbër dhe Bifidus. Prodhimi i sebumit kontrollohet gjatë gjithë ditës për një efekt të menjëhershëm.

Produkti ofron një ndjenjë freskie për 12 orë.

Cilësi jo e yndyrshme, efekt i prekjes së thatë.

HIPOALERGJENIK – JO KOMEDOGJEN – KUNDËR NDOTJE

MBROJTJA E PËRDITSHME NGA DIELLI 3-NE-1 ANTI-SEBUM:

  1. MBRON KUNDËR UVA DHE UVB
  2. MATIFIES PËR NJË EFEKT TË MENJËHERSHËM MAT
  3. PASTRON FALË VEPRIMIT KUNDËR NDOTJES

 

  • I testuar klinikisht*ANTI-SHINË: -23% shkëlqimANTI-NDOTJE: -51% papastërti në lëkurë

    ANTIOKSIDANT: -90% oksidim i sebumit

  • Aprovuar nga konsumatori**92.5% e të anketuarve thonë se tekstura është e lehtë dhe e këndshme. 88% e të anketuarve thonë se formula nuk e bën lëkurën të yndyrshme apo me shkëlqim

*Testuar në 21 gra

**Testuar nga 55 burra dhe gra për 28 ditë

PËRBËRËSIT Argjila jeshile, Ekstraktet Bifidus dhe Uji Vullkanik Vichy
LLOJI I LEKURES Lëkura e kombinuar e prirur ndaj akneve
KUR Të paktën çdo dy orë
PËRFITIMET Filtra UV me spektër të gjerë, kontroll i vajit gjatë gjithë ditës dhe efekt i menjëhershëm mat.
TEKSTURA Efekt i padukshëm me prekje të thatë, përthithje të shpejtë, pa shenja të bardha, efekt blotting.
SPF 50
SPECIFICITETI I papërshkueshëm nga uji

Produkte në ofertë

Krem mbrojtës ndaj diellit,me argjilë jeshile-Vichy Capital Soleil Matifiant 3-en-1 SPF 50+