Serum Anti-age 0.5% retinol.-Triple A Skin Science PM Anti-Age Retinol 0.5%

Veprimi anti-rrudhë, kundër njollave, rigjenerues
Marka Triple A Skin Science
Formulimi serum
Masa 20 ml
Tipi i Lëkurës për çdo lëkurë
Specifik për fytyra
I përshtatshëm për të rritur

L8,000.00

Përshkrimi

PM ANTI-AGE RETINOL 0.5%  është një formulë e avancuar që trajton rrudhat, pigmentet dhe aknet! Ndërsa doza e lartë e Retinol është e vështirë për të rritur  prodhimin  e kolagjenit, përbërësit tanë hyjnor, luksoz dhe mbështetës hidratojnë, ushqejnë lëkurën tuaj. E përkryer për llojet e lëkurës së thatë ose të ndjeshme. Ose kushdo që dëshiron të shtojë pak luks në rutinën e tij të PM dhe t’i thotë lamtumirë linjave të bukura. Diferencën do ta ndjeni menjëherë. 

 

Përbërësit kryesorë:

  • Retinol (Vitaminë A) – Kjo dozë e lartë e Retinolit ka një efekt në rrudhat, aknet dhe pigmentimin. Vetitë rigjeneruese të lëkurës. Anulon shenjat e foto-plakjes në lëkurë.
  • Squalane (Vegan) – Versioni i hidrogjenizuar i squalenit me origjinë bimore (shumë më i qëndrueshëm), që gjendet natyrshëm në gjëndrat tona dhjamore. Veshje hidratuese dhe mbrojtëse e lëkurës. I aftë për t’u shtrydhur në hapësirat midis qelizave të lëkurës duke u mbushur dhe zbutur.
  • Vaji i farës Simmondsia Chinensis (Jojoba) – Antioksidant, hidratues dhe pengesë mbrojtëse e lëkurës. Parandalon dhe trajton infeksionet bakteriale si puçrrat. Përmban veti antimikrobike dhe antifungale. Ndihmon në nxitjen e sintezës së kolagjenit.
  • Vaji i frutave Rosa Canina (Farat e trëndafilit) –  Organik i certifikuar, veti të fuqishme kundër plakjes, i pasur me vitaminë A. Fantastik për trajtimin e lëkurës së dëmtuar, të thatë dhe me akne. Shumë hidratues dhe hidratues. Minimizon shfaqjen e plagëve, vijave të holla dhe skuqjes.
  • Triglicerid kaprilik/kaprik – Përftuar  nga vaji i kokosit dhe glicerina, kjo përzierje e fuqishme e acideve yndyrore është fantastike për hidratimin dhe rimbushjen e lëkurës.

Udhëzimet për përdorim:

Për të zhbllokuar shiringën, rrotullojeni bllokimin e sigurisë majtas. Hiqni kapakun e pastër, hiqni kapakun e bardhë. Shiringa është gati për aplikim.

PM:  Pastroni fytyrën, më pas aplikoni disa pompa shiringash me  TRIPLE A PM ANTI-AGE RETINOL 0,5%  në fytyrë çdo mbrëmje. Shmangni zonën e syve. Plotësoni rutinën e PM me Serumin e Syve me Qeliza Staminale TRIPLE A.

 

Kujdes:

Retinoli mund ta bëjë lëkurën të ndjeshme ndaj fotodëmtimit, për rezultate më të mira, është e domosdoshme që të përdoret SPF gjatë ditës dhe TRIPLE A ANTI AGE  PM Retinol 0.5% në mbrëmje.  Mos e përdorni nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

 

Shënim: 

Nëse jeni përdorues për herë të parë të vitaminës A Retinol, rekomandohet që të ndërtoni deri në një aplikim të përditshëm. Filloni aplikimin dy herë në javë për javën e parë. Çdo ditë të dytë, të javës së dytë. Duke ndërtuar gradualisht një aplikim të përditshëm. Për shkak të përbërësve biologjikisht aktivë, mund të pritet një ndjesi shpimi gjilpërash.

 

Paralajmërim:

Vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë. Ndërpriteni përdorimin nëse shfaqen shenja acarimi. Ruani nën 25°C. Mbajeni larg fëmijëve. Mos e përdorni nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Produkte në ofertë

Serum Anti-age 0.5% retinol.-Triple A Skin Science PM Anti-Age Retinol 0.5%