Avene tolerance extreme emulsion 50ml

Informacion për produktin

Produkti: Krem qetësues
Veprimi: hidratues/ushqyes
Perdorimi: Aplikojeni ne qafe dhe ne fytyre
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante
Mosha:femra , të rritur
Formulimi: emulsion
Paketimi: 50 ml
Marka: Avene.

L2,520.00

Përshkrimi:

Krem qetësues për rikuperimin e lëkurës me kontrollin e tolerancës me inovacion postbiotik për të qetësuar menjëherë lëkurën dhe për të rivendosur rehatinë për lëkurën ultra të ndjeshme.
Emulsioni i lehtë, qumështor përdor vetëm 6 përbërës thelbësorë për të qetësuar dhe hidratuar lëkurën tepër të ndjeshme dhe për të rivendosur funksionin e shëndetshëm të lëkurës. Formuluar pa konservues, parabene apo aroma.
Përdorimi:
Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë, pas pastrimit me Locion Pastrues Tolérance EXTRÊME. Përfundoni me një mjegull qetësuese të ujit të burimit termal Avene.
Përfitimi:
  • Hidraton dhe qetëson lëkurën
  • Përmban vetëm atë që është thelbësore për lëkurë të shëndetshme dhe të hidratuar
  • Ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të florës së lëkurës në mikrobiomën delikate

Përberja:

AVÈNE THERMAL SPRING WATER, SQUALANE, BEHENYL ALCOHOL, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, SODIUM ACRYLATES C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, WATER.

Produkte në ofertë