Mustela gentle shampoo delicate hair

Marka Mustela
Formulimi shampo
Lloji flokut çdo lloj floku
Veprimi pastrues
I përshtatshëm për bebe, fëmijë
Mosha 0-6 muajsh, 18-36 muajsh, 6-18 muajsh, mbi 3 vjeç
Specifik për flokët
Kategori: ,

L1,120.00

Përshkrim:

Shampo e bute per bebe dhe femije, per floke te holle dhe delikate, qe nga lindja, perfshire femijet neonatal

– Ideale çdo ditë për të larë dhe zhbërë flokët e të porsalindurit (1), foshnjës dhe fëmijës.

– Nuk irriton sytë.

Siguria e garantuar që nga lindja:

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatri.

Tolerancë e lartë e lëkurës dhe syrit.

Hipoalergjik – Formuluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike.

0% paraben, ftalat, fenoksietanol.

Përdorimi:

Aplikoni një sasi të vogël shampo në flokët e lagur të foshnjës ose fëmijës. Masazhojeni butësisht, më pas shpëlajeni.

Përbërja:

Formula INCI: Aqua / ujë / ujë, glicerinë, kokamidopropil betainë, sulfat natriumi myreth, koko-glukozid, gliceril kaprilat, distearat peg-150, aromë (aromë), poliquaternium-10, panthenol, acid citrik, butil glikol kaliumi, ekstrakt lulesh kamomilla recutita (matricaria), ekstrakt frutash persea gratissima (avokado), karamel.

Pa ftalate, pa fenoksietanol, hipoallergjik, i testuar dermatologjikisht.

Produkte në ofertë