Avene Mousse Nettoyante 150 ml

Informacion për produktin

Produkti: Pastrues make-up
Veprimi: pastrues
Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre
Formulimi: shkumë
Tipi i lëkurës: normale/mikse
I përshtatshëm për: femra, të rritur
Specifik për: buzët, fytyra, sytë
Paketimi: 150 ml
Marka: Avene

L1,920.00

Pershkrimi;

Krem i lehtë, kjo shkumë pa sapun shtrëngon poret falë bazës së saj të butë pastruese.

Acidi glutamik ribalancon sebumin e tepërt.

I pasur me ujë të burimit termal Avène, i cili ofron vetitë e tij zbutëse, qetësuese dhe antiirrituese. Me kalimin e ditëve, ekuilibri i lëkurës rikthehet dhe lëkura rifiton pastërtinë dhe shkëlqimin e saj të plotë.

Përdorimi:

Aplikoni shkumën e pastrimit në fytyrë (të lagur ose të thatë). Masazhoni me majat e gishtave, duke i kushtuar vëmendje të veçantë zonës T (balli, hunda, mjekra) më pas shpëlajeni mirë. Thajeni butësisht.

Përfitimet:

  • PASTRON DHE LARGON MEKIUP-in butësisht
  • ELMINON papastërtitë.
  • QËTOSHET: falë vetive të Ujit të Burimeve Termale Avène.

Përberja:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). WATER (AQUA). SODIUM COCOAMPHOACETATE. DISODIUM COCOYL GLUTAMATE. CITRIC ACID. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLUTAMIC ACID. LACTIC ACID. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. SODIUM CHLORIDE

Produkte në ofertë