Avene Fluide Matifiant Fraicheur Les Essentiels 50ml

Informacion për produktin

Produkti: lëng pa vaj
Veprimi:  hidratues/ushqyes, mbrojtës.
Përdorimi:  Aplikojeni në fytyrë dhe në qafë
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante, normale/mikse
Mosha: Të rritur.
Formulimi:Lëng
Paketimi : 50 ml
Marka: Avene.

L2,040.00

Përshkrimi:

Lëngu Mattifying Cooling Fluid kombinon një ekstrakt natyral të frutave të kuqe, një “përforcues” qelizor, përbërësin aktiv REFINYL që shtrëngon poret dhe rafinon strukturën e lëkurës, dhe ujin e burimit termal Avène, qetësues dhe zbutës. Lëkura është dukshëm më e qartë dhe më rrezatuese. Ky trajtim relaksues vepron si një zbulues natyral i bukurisë: çehrja rifiton uniformitetin dhe matjen. Tekstura e saj e lehtë depërton shpejt, duke e lënë lëkurën të butë dhe të rehatshme. Fluidi krijon një efekt “lëkurë të zhveshur”, falë formulimit të tij pa vaj, të pasur me pluhura mattifikues. Është ideale për lëkurë të lodhur të ndjeshme normale deri në kombinim (tiparet e tërhequra, çehre e shurdhër, shkëlqim dhe pore të zgjeruara), të pakëndshme.

Përdorimi:

Përhapni 3 pompa me lëng mattifikues të freskët në majë të gishtave, me prekje në të gjithë fytyrën dhe qafën. Bëni depërtimin duke e lëmuar butësisht.

Përfitimet:

• Hidraton: tekstura e tij e lehtë depërton shpejt.

• MATIFIKUES: formulimi i tij pa vaj është i pasur me pluhura mattifikues.

• QËTOSON: falë vetive të Ujit të Burimeve Termale Avène.

Përbërja:

UJI TERMAL BURIMI AVENE (AVENE AQUA). GLICERINA. UJI (AQUA). ISOHEXADEKAN. POLIMETIL METAKRILAT. AKRILAT HIDROKSIETIL/KOPOLIMERI AKRILOILDIMETIL TAURAT I SODIUMIT. SQUALANE. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. GLIKOLI KAPRIL. ACID CITRIK. AROMË (PARFUM). EKSTRAKT I FARËS LENS ESCULENTA (THJERRJE) (EKSTRAKT I FARËS SË THJERRJEVE). PENTILEN GLIKOLI. POLYSORBATE 60. EKSTRAKT I FRUTIT RIBES RUBRUM (RIBRISHTA) (EKSTRAKT I FRUTIT RIBES RUBRUM). EKSTRAKT I FRUTIT RUBUS IDAEUS (MJEDRË) (EKSTRAKT I FRUTIT RUBUS IDAEUS). GUM SKLEROTIUM. BENZOAT NATRIUM. ISOSTEARAT SORBITAN. TOKOFERILI GLUKOZID. EKSTRAKT FRUTI VACCINIUM MYRTILLUS

Produkte në ofertë