Avène DermAbsolu Redensifying Tinted Cream SPF 30

 

Informacion për produktin

Produkti:Krem rigjenerues
Veprimi:anti-rrudhë, hidratues/ushqyes, mbrojtje, mbulim, rigjenerim
Perdorimi:Aplikohet në fytyrë, qafë dhe ne gjoks
Tipi i lekures:  sensitive/jotolerant, çdo lloj lëkure
Mosha: femra, të rritur
Niveli i mbrojtjes: Shumë i lartë SPF 30
Formulimi: Krem.
Paketimi : 40 ml
Marka: Avene.

L5,025.00

Përshkrimi:

E unifikuar dhe e mbrojtur, lëkura sublimohet dhe çehrja rimerr shkëlqimin e saj natyral. Një teksturë e lyer delikate për një shkëlqim të shëndetshëm dhe lëkurë të rimbushur.

Përfitimet:

Unifikon ngjyrën dhe përshtatet me të gjithë lëkurën

Përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes në të gjithë zonën e fytyrës, qafës dhe gjoksit, pas Serumit DermAbsolu.
Në rast të ekspozimit intensiv ose të zgjatur në diell, përdorni një produkt të veçantë mbrojtës ndaj diellit.
Shmangni kontaktin me sytë.

Përberja:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. GLYCERIN. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. DIISOPROPYL ADIPATE. METHYL GLUCETH-20. SILICA. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. ZEA MAYS (CORN) STARCH (ZEA MAYS STARCH). GLYCERYL STEARATE. GLYCERYL LINOLEATE. BAKUCHIOL. PEG-100 STEARATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL (SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL). VP/EICOSENE COPOLYMER. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DECYL GLUCOSIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. GLYCERYL LINOLENATE. GLYCERYL OLEATE. GLYCERYL PALMITATE. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL (GLYCINE SOJA OIL). HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE. IRON OXIDES (CI 77492) (CI 77491) (CI 77499). MICA. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM HYDROXIDE. STEARYL ALCOHOL. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. VANILLA TAHITENSIS FRUIT EXTRACT. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë

Avène DermAbsolu Redensifying Tinted Cream SPF 30