Avène DermAbsolu Defining Day Cream

Informacion për produktin

Produkti:  Krem dite antimoshe,antirrudhe, hidratues,riparues,ushqyes intesiv.
Veprimi: Rigjenerues,ushqyes dhe hidratues intesiv.
Perdorimi: Nje lyerje ne mengjes.
Tipi i lekures: Te gjitha tipet.
Mosha: Te rritur 50+.
Formulimi: Krem.
Paketimi : Kuti x 40 ml.
Marka: Avene.

Original price was: L6,000.00.Current price is: L4,800.00.

Përshkrimi:

Avène DermAbsolu Defining Day Cream eshte krem dite tonifikues dhe ushqyes i lekures se  fytyrës vepron në të gjitha shenjat e dukshme të plakjes së lëkurës dhe riformon konturin e fytyrës falë një kombinimi unik të përbërësve aktivë të patentuar*. Bakuchiol (ose Sytenol™), një alternativë me bazë bimore për Retinol, ndihmon në ruajtjen e volumit të fytyrës. Glikoleoli, një pararendës i lipideve thelbësore të lëkurës, i jep lëkurës ushqim, elasticitet dhe rehati. Polifenolet e vaniljes, mbrojtës të acidit hialuronik, ndihmojnë në luftimin e rënies së lëkurës. Tekstura prej kadifeje dhe me aromë delikate e këtij trajtimi përcaktues përmban gjithashtu perla nënë për të rikthyer shkëlqimin e lëkurës. DermAbsolu DAY është shumë i lehtë për t’u përdorur falë kavanozit të tij ultra të sigurt pa ajër. I pasur me ujë të burimeve termale Avène, është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës së ndjeshme në kërkim të rehatisë.

Perberesit kryesore:

Glikoli

Pararendës i lipideve esenciale të lëkurës (acidet yndyrore, kolesteroli, ceramidet). Riaktivizon sintezën natyrale të lipideve të lëkurës për të luftuar thatësinë.

Bakuchiol

Përbërës aktiv natyral që gjendet në farat e bimës Babchi. Karakteristikat e barazvlefshme me vitaminën A ose retinolin. Ristrukturimi efektiv i qelizave. Stimulon sintezën e kolagjenit, elastinës dhe acidit hialuronik.

Përfitimet:

Një treshe unike dhe e patentuar e përbërësve aktivë për të vepruar kundër efekteve të dukshme të plakjes së lëkurës.

Rikthen lëkurën e dehidratuar falë veprimit të Bakuchiol (Syténol™) dhe Polifenoleve të Vaniljes.

Rigjeneron lëkurën e maturuar intensivisht gjatë gjithë natës.

Ushqen dhe rehaton të gjitha llojet e lëkurës së ndjeshme menjëherë.

Tekstura:

Përfitimi i teksturës

Një teksturë e pasuruar me gjalpë shea me një prekje kremoze balsami.

Aroma e produktit

Aromë delikate lulesh.

*Patentë tm e Sytheon Usa.

Përdorimi:

Aplikojeni në mengjes në të gjithë fytyrën, qafën dhe gjoksin, pas serumit tuaj derm absolu.

Shmangni kontaktin me sytë.

Përberesit e tjere:

Avene Thermal Spring Water (avene Aqua). Pentaerythrityl Tetracaprylate/tetracaprate. Glycerin. Coco-Caprylate/caprate. Tribehenin Peg-20 Esters. Butyrospermum Parkii (shea) Butter (butyrospermum Parkii Butter). Methyl Gluceth-20. Dimethicone. Glyceryl Linoleate. Bakuchiol. Behenyl Alcohol. Bis-Peg-12 Dimethicone Beeswax. Polymethyl Methacrylate. Simmondsia Chinensis (jojoba) Seed Oil (simmondsia Chinensis Seed Oil). Behenic Acid. Benzoic Acid. Caprylic/capric Triglyceride. Caprylyl Glycol. Dimethicone Crosspolymer. Disodium Edta. Fragrance (parfum). Glyceryl Linolenate. Glyceryl Oleate. Glyceryl Palmitate. Glyceryl Stearate. Glycine Soja (soybean) Oil (glycine Soja Oil). Helianthus Annuus (sunflower) Seed Oil (helianthus Annuus Seed Oil). Hydrogenated Polyisobutene. Hydrogenated Starch Hydrolysate. Hydroxyethyl Acrylate/sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer. Mica. Peg-7 Trimethylolpropane Coconut Ether. Propylene Glycol. Silica. Sodium Hydroxide. Sodium Stearoyl Glutamate. Sorbitan Isostearate. Titanium Dioxide (ci 77891). Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Tribehenin. Vanilla Tahitensis Fruit Extract. Water (aqua)

 

 

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.