Avene Creme Nutritive Revitalisante

Informacion për produktin

Produkti:  Krem hidratues për lekure te thate.
Veprimi: hidratues/ushqyes/mbrojtës
Perdorimi: Aplikojeni në fytyrë dhe në qafë.
Tipi i lekures:Lëkurë shumë e thatë – Lëkurë e ndjeshme
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi : 50 ml.
Marka: Avene.

L3,040.00

Përshkrimi:

Ky krem ​​i pasur  rigjallërues ushqen, qetëson, mbron  lëkurën shumë të thatë. Ky trajtim kompenson mangësitë hidrolipidike të lëkurës falë agjentëve ushqyes, si gjalpi Shea, i cili ofron rehati afatgjatë dhe një kombinim vajrash zbutës dhe dyllëra ushqyes. Lëkura e ndjeshme, shumë e thatë, e lodhur, e pakëndshme, e cila i mungon ushqimi, përfiton nga një teksturë kremoze, një ekstrakt natyral i manave të kuqe, një ‘përforcues’ për qelizat e lëkurës, një formë e qëndrueshme e vitaminës E antioksiduese dhe Uji Termal i Burimeve Avène qetësues dhe ëmbëlsues. Lëkura shumë e thatë rifiton elasticitetin, rehatinë dhe një çehre të shndritshme.

Përdorimi:

Hiqni një sasi të vogël të kremit ushqyes rigjenerues me shpatull. Përhapeni në majë të gishtave dhe përqafoni në të gjithë fytyrën dhe qafën. Përhapeni në mënyrë të barabartë në lëkurë.

Përfitimet:

• ULTRA-NUTRIENT për lëkurë shumë të thatë dhe të ndjeshme.

• MBRON dhe lë një vello butësie në lëkurë.

• ZBULOJNË një çehre rrezatuese me një efekt natyral bukurie.

Përbërja:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER). GLICERINA. OCTYLDODECANOL. VAJ MINERAL (PARAFFINUM LIQUIDUM). ALKOOL CETEARYL. DIMETIKON. ISODODECANE. METIL GLUCETH-20. PENTILEN GLIKOLI. UJI. SILIKE. ESTERET CETIL. GLUKOZID CETEARYL. GLICERILI STEARAT. PEG-100 STEARATE. ACIDI BENZOIK. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. ETILHEKSILGLICERINA. AROMË (PARFUM). HIDROLIZAT I NISESESE I HIDROGJENUAR. POLIAKRILAT-13. POLISOBUTEN. POLYSORBATE 20. EKSTRAKT FRUTAVE RIBES RUBRUM (RIBRISHT) (EKSTRAKT FRUTAVE RIBES RUBRUM). EKSTRAKT I FRUTIT RUBUS IDAEUS (MJEDRË) (EKSTRAKT I FRUTIT RUBUS IDAEUS). BENZOAT NATRIUM. HIDROKSIDI I NADIUMIT. ISOSTEARAT SORBITAN. TOKOFEROLI. TOKOFERILI GLUKOZID. EKSTRAKT FRUTI VACCINIUM MYRTILLUS. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë