Avène BODY Deodorant Efficacite 24 h

Informacion për produktin

Produkti:Deodoranti 24-orësh
Veprimi:Anti perspirant
Perdorimi:Aplikojeni nen sqetulla
Tipi i lekures:sensitive/jotolerant, çdo lloj lëkure
Mosha:Të rritur
Formulimi:lotion
Paketimi : 50 ml ,  roll-on
Marka: Avene.
Kategori:

L1,240.00

Përshkrimi:

Deodoranti 24-orësh ofron mbrojtje afatgjatë kundër erës dhe redukton ndjenjën e lagështirës, ​​falë dyfishit të përbërësve aktivë antibakterialë dhe pluhurit absorbues. I pasuruar me një kompleks përbërës aktiv qetësues të vajrave bimore dhe ujit termal të burimit Avène, i cili qetëson dhe hidraton lëkurën, aroma e saj e butë siguron një ndjenjë të këndshme freskie. Formulimi shumë i pajtueshëm, pa alkool parandalon njollat ​​e bardha ose të verdha në veshje dhe është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës të ndjeshme dhe mund të përdoret gjithashtu në lëkurë të rruar ose të epiluar.

Përdorimi:

Aplikoni deodorantin duke e rrotulluar topin përpara dhe mbrapa nën sqetull.

Përfitimi:

• Mbron nga aromat për 24orë

• Qetëson lëkurën e irrituar (91% pas rruajtjes, 92% pas epilimit)

• Lëkura është e hidratuar (96%), e butë (98%), e rehatshme në prekje (94%)

Përberja:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). ISODECYL NEOPENTANOATE. PENTYLENE GLYCOL. ORYZA SATIVA (RICE) STARCH (ORYZA SATIVA STARCH). WATER (AQUA). HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER. DIMETHICONE. BENZOIC ACID. BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) OIL (BUTYROSPERMUM PARKII OIL). CAMELINA SATIVA SEED OIL. CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL). CETRIMONIUM CHLORIDE. CITRIC ACID. DIMETHYL PHENYLPROPANOL. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PERFUME). GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE. HYDROXYCAPRIC ACID. LYSINE. POLYSORBATE 60. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM POLYACRYLATE. SORBITAN ISOSTEARATE. SORBITAN STEARATES. SQUALANES. ZINC RICINOLATE

Produkte në ofertë