Avene Baume Levres

Informacion për produktin

Produkti: Balsam hidratues
Veprimi:hidratues/ushqyes, mbrojtës, rigjenerues
Përdorimi: Aplikojeni në buzë
Tipi i lekurës:e thatë/atopike
Mosha:femra, të rritur
Formulimi: Balsam.
Marka: Avene.

L1,000.00

Pershkrimi:

Balsami ushqyes siguron hidratim intensiv dhe qetëson menjëherë buzët e thata dhe të plasaritura. Ndihmon në rivendosjen e rehatisë dhe i lë buzët të ndjehen të lëmuara dhe të buta. Rezistent ndaj ujit dhe i përshtatshëm për fëmijët 2 vjeç e lart.

Perdorimi:

Aplikojeni në buzë sa herë të jetë e nevojshme. Mund të aplikohet nën buzëkuq. AM PM

Përfitimet:

  • Formula natyrale e kremit të ftohtë dhe gjalpi i shea ushqejnë dhe mbrojnë
  • Vaji Jojoba dhe Bisabolol ndihmojnë në shërimin e buzëve të thata dhe të plasaritura
  • Lë një shtresë mbrojtëse në buzë. Mund të aplikohet nën buzëkuq.

Përberja:

RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BEESWAX (CERA ALBA), CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA), BISABOLOL, CETYL ALCOHOL, FRAGRANCE (PARFUM).

Produkte në ofertë