Vichy Slow Age Night Cream and Masque

Informacion për produktin

Produkti: Krem dhe maskë kundër shenjave të moshës
Veprimi: anti-age, detox, hidratues/ushqyes
Përdorimi: Aplikojeni ne lëkure gjate natës
Marka: Vichy
Formulimi: krem, maskë
Tipi i lëkurës: për çdo lëkurë
I përshtatshëm për: femra, meshkuj, të rritur
Specifik për: fytyra
Paketimi: 50 ml
Kategori:

L4,368.00

Pershkrimi:

Slow Age Night është kujdesi ynë i parë i natës me shumë përdorime që lufton shenjat e plakjes së përditshme urbane. Është vërtetuar klinikisht se ndihmon në rikthimin dhe rigjallërimin e lëkurës së mbytur nga agresorët urbanë si UV, ndotja dhe stresi – faktorë që mund të ndryshojnë aftësinë natyrale të lëkurës për t’u rigjeneruar duke shkaktuar një ton të shurdhër, të pabarabartë të lëkurës dhe një shfaqje të përshpejtuar të linjave të holla. Resveratroli 100% i pastër dhe natyral njihet se ndihmon në stimulimin e sistemit mbrojtës anti-oksidues të lëkurës për një çehre të lëmuar dhe të njëtrajtshme. Përmban ekstrakt të rrënjës Baïcalin, i njohur për vetitë e tij antioksiduese me spektër të gjerë që parandalon dhe korrigjon pigmentimin e shkaktuar nga UV. Formuluar me Bifidus dhe vitaminë B3 – i njohur për rikthimin e dëmtimit të përditshëm të lëkurës, përforcon funksionin pengues të lëkurës kundër agresorëve urbanë dhe redukton ndjeshmërinë e lëkurës dhe Ujë Termal Mineralizues Vichy i njohur për qetësimin, përforcimin dhe ribalancimin e lëkurës kundër agresorëve të brendshëm dhe të jashtëm. Ky krem ​​dhe maskë rigjeneruese ndihmon në përmirësimin e niveleve të oksigjenit të lëkurës për të zbuluar një shkëlqim rrezatues dhe të shëndetshëm në mëngjes. Ai e bën këtë përmes një formule mbrojtëse dhe korrigjuese që përfshin resveratrol 100% të pastër dhe natyral, dhe Baicalin, një antioksidant i njohur.

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:
  • Baicalin
  • Vitamina B3
  • Bifidus
  • Resveratol
  • Uji mineral Vichy
Përfitimet kryesore:
  • Teksturë e freskët si xhel, e cila përthithet shpejt me një aromë të lehtë dhe të këndshme
  • Pas aplikimit, lëkura ndihet menjëherë e hidratuar, e butë dhe e lëmuar
  • Në mëngjes, lëkura duket e freskët dhe e shëndetshme, me një shkëlqim rrezatues
  • Pas vetëm 4 javësh, struktura e lëkurës rafinohet dhe linjat e holla dhe pigmentimi duken të reduktuara
  • Mund të përdoret çdo natë si krem, dhe dy herë në javë si maskë
Përdoret:
Përdorni kremin dhe maskën e natës të ditës Vichy Slow Age në mbrëmje. Aplikoni Minéral 89 dhe më pas vazhdoni me hidratuesin rigjenerues. Për rezultate më të mira përdorni me Slow Age Eye dhe Daily Care.
Përbërësit:
Aqua/Ujë,Dimetikoni,Glicerinë,Propilen Glikoli,Niacinamide,Denat e Alkoolit,Dipropilen Glikoli,Bifida Ferment Lisate,Kafeinë,Klorur natriumi,PEG/PPG-18/18 Dimetikon,Tokofeno Azol,Benozofenooks,Benozofenooks, Ekstrakt i rrënjës Scutellaria Baicalensis, Resveratrol, Parfum / Aromë

Produkte në ofertë