Vichy – Shampo pastruese e thellë për zbokth të yndyrshëm

Informacion për produktin

Veprimi:  Eleminon zbokthin,yndyren e flokeve
Perdorimi: Nje aplikim ne mengjes ose darke
Tipi i flokeve: Floke te yndyrshem
Mosha: Te rritur
Formulimi: XHel

Paketimi : Shishe x 200 ml
Marka: Vichy

Original price was: L2,050.00.Current price is: L1,640.00.

Çfarë është

Shampo Vichy Dercos Anti-Zbokth  përmban një strukturë kremoze xhel që u ofron flokëve tuaj një larje të thellë, detoksifikuese dhe pastruese. Me fjalë të tjera, ky shampo është ideal për skalpat e yndyrshëm, të ndjeshëm dhe të prirur ndaj zbokthit. Falë formulës së tij eksfoluese, ky produkt eliminon  zbokthin, sebumin e tepërt dhe madje edhe të gjitha papastërtitë e grumbulluara në flokë. Nga ana tjetër, formula e tij është e butë dhe hipoallergjike, duke e bërë të përshtatshme për skalpin më të ndjeshëm. Së fundi, kjo shampo ka një pH prej 5.5, i cili favorizon ribalancimin e lëkurës së kokës.

Si të përdoret

Aplikoni një sasi të vogël të shampos VIchy Dercos Anti-Dandruff K Deep Purifying në lëkurën e kokës të lagur dhe masazhojeni për të bërë shkumë. Shpëlajeni me ujë dhe përsërisni nëse është e nevojshme.

Karakteristikat e produktit

Tekstura: xhel-krem;

Problemet e flokëve: zbokth, skalp i yndyrshëm;

Koha e aplikimit: sa herë që lani flokët;

Mosha: 10 ;

Lloji i flokëve: flokë me yndyrë;

Përfitimet Kryesore: eliminon  zbokthin, sebumin e tepërt dhe papastërtitë; ribalancon lëkurën e kokës në mënyrë që të mos jetë aq e yndyrshme.

Përbërësit kryesorë

1.Acidi salicilik është një anti-inflamator i fuqishëm me aftësinë për të eksfoluar thellë lëkurën, nga sipërfaqja e saj deri në brendësi të poreve;

2.Piroctone Olamine ka aftësinë për të eliminuar dhe reduktuar zbokthin e flokëve;

3.Glicerina ka fuqi ideale hidratuese për lëkurën dhe flokët.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.