Vaj-Sherebele

antioksidant: vepron kundër radikaleve të lira në trup

• anti inflamator: kundra inflamacioneve të lëkurës, të stomakut, të zorrëve

• depurativ: përshpejton largimin e toksinave nga gjaku nëpërmjet djersitjes dhe sekretimit.

• dixhestiv: ndihmon tretjen përmes nxitjes së lëngjeve të stomakut.

• antibakterial: ndihmon në luftimin e ftohjes dhe kollës

• anti-fungal: kundra mykut të lëkurës

• ekspektorant : lehtëson kollitjen, ftohjet, infeksionet në kraharor.

• stabilizues : ndihmon në ciklin menstrual, dhimbjeve të kokës, lodhjes

• laksativ: lehtëson jashtëqitjen, eliminon kapsllëkun

• stimulues: për sistemin nervor, zorrët, mëlçinë, shpretkën

• ndihmues: në menaxhimin e dermatitit, herpesit, psoriazes, sinusitit, astmës

• parfumues lëkure dhe ambjenti

• kundra djegieve, përfshirë edhe atë prej diellit

Këshillohet për përdorim të jashtëm i tretur me vajra te tjera si vaj ulliri ose

vaj kokosi ose në inhalator. Për çdo përdorim tjetër këshillohuni me mjekun.

Produkte në ofertë