Ujë termal-Vichy Eau Thermale

Informacion për produktin

Produkti: Ujë termal
Veprimi: antioksidues, hidratues/ushqyes
Përdorimi:Aplikohet pasi të keni hequr make-up-in dhe përpara rutinës së përditshme
Tipi i lëkurës: për çdo lëkurë
Mosha:të rritur
Formulimi: femra, meshkuj, të rritur
Paketimi : 150 gr
Marka:Vichy
Kategori:

Original price was: L1,080.00.Current price is: L864.00.

PËRSHKRIMI I PRODUKTIT

Përfitimet:

Mjegull freskuese dhe qetësuese për fytyrën e mbushur me antioksidantë. Uji vullkanik Vichy rrit hidratimin e lëkurës për një lëkurë të shëndetshme. Përbërësi pronësor i Vichy, 15 Uji vullkanik i pasur me minerale, është vërtetuar klinikisht se forcon mbrojtjen natyrale të lëkurës nga agresorët e ekspozuar.

 

  • Kombinimi unik i 15 mineraleve ndihmon në mbrojtjen dhe forcimin e lëkurës, duke e bërë atë më rezistente ndaj agresorëve mjedisorë që ndikojnë në ndjeshmërinë e lëkurës.
  • Mjegull e lehtë dhe freskuese e fytyrës ofron një efekt të menjëhershëm ftohës dhe hidratimi në lëkurë. Qetëson lëkurën dhe përforcon funksionin e saj natyror pengues.

 

Lloji i lëkurës: Të gjitha llojet, Lëkura normale, e ndjeshme.

Rezultatet:

  • Uji vullkanik i pronës 15 i pasur me minerale i Vichy-s performoi më mirë në reduktimin e tërheqjes dhe kruajtjes kundrejt konkurrentit kryesor (Studim klinik mbi atomizuesit e ujit termal në lëkurë të ndjeshme)
  • Uji vullkanik i Vichy performoi më mirë në ribalancimin e pH-së pas agresionit acid ose bazik kundrejt konkurrentit (studim Tubo mbi kapacitetet tamponuese të Vichy dhe ujërave konkurrues)
  • Si ta përdorni:
  • Spërkateni në fytyrë përpara aplikimit të grimit ose si një përforcues freskues gjatë gjithë ditës
  • Mund të përdoret për të lagur sfungjerët e grimit
  • Siguria e produktit:
  • E testuar nga dermatologu, pa paraben, pa aroma, e testuar ndaj alergjive, e testuar me lëkurë të ndjeshme, jo komedogjene.

UDHËZIME MBI PËRDORIMIN 

Pasi të keni hequr make-up-in dhe përpara rutinës së përditshme të kujdesit për lëkurën, mbajeni 30 cm larg fytyrës dhe spërkateni në lëkurë të pastruar.Lëreni të veprojë për disa sekonda dhe më pas thajeni duke e fshirë butësisht me një pecetë.

 

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.