Plasmon djathë për bebe

Marka Plasmon
Formulimi snack
Masa 160 g
Mosha 6-18 muajsh
I përshtatshëm për bebe

L570.00

Përshkrimi

Ushqim për fëmijë i homogjenizuar me djathë të shkrirë dhe Parmigiano Reggiano

Djathi i homogjenizuar Plasmon është një alternativë e vlefshme shije për të filluar të shtoni djathë në dietën e foshnjës tuaj. Djathi është një burim i mirë i kalciumit dhe proteinave nga qumështi dhe për këtë arsye është i rëndësishëm në ushqimin e foshnjës. Plasmon ju ofron një gamë të gjerë djathi të shkrirë të homogjenizuar të përshtatshëm për fazat e ndryshme të shkëputjes nga gjiri.

Ne punojmë me furnitorët tanë, me të cilët kemi krijuar një qasje bashkëpunuese dhe proaktive për të garantuar cilësinë e lëndëve të para dhe produktit të përfunduar.

Produkti i treguar duke filluar nga muaji i 4-të, përveç nëse këshillohet ndryshe nga pediatri. Preferohet të konsumohet deri në: datën e shënuar në buzë të kapsulës.

Produkti duhet të ruhet në një vend të thatë larg burimeve të nxehtësisë. Nëse produkti nuk përdoret plotësisht, duhet të mbyllet, të ruhet në frigorifer dhe të konsumohet brenda 24 orëve.

Veçoritë

 • Për 4 Muaj
 • Prodhuar në Itali*. Me Parmigiano Reggiano * * DJATHAT E TJERA ME ORIGJINË BE: Cilësi e garantuar Oasi Nella Crescita
 • Kremëzim perfekt për një pelte të mirë dhe të shijshme
 • Djathë të zgjedhur. Burimi i kalciumit dhe proteinave të qumështit

  Vlerat ushqyese

  100 gr

  Fuqia

  590 kJ / 141 kcal

  Yndyrnat, nga të cilat:

  7,5 g

  acide yndyrore të ngopura

  5,5 g

  Karbohidratet (pd), nga të cilat / PUNI /

  6.0 g

  sheqernat

  0.0 g

  Proteina (N x 6,25)

  12,4 g

  kripë

  0,9 g

  Futbolli

  430 mg

  Përbërësit

  • Djathëra ( qumësht , fermente laktike, kripë, mullëz) (40%, nga të cilat Parmigiano Reggiano 20%, ekuivalente me 8% të produktit të përfunduar)
  • Niseshte misri
  • Rregullatorët e aciditetit: citrat natriumi, citrat kalium

Produkte në ofertë

Plasmon djathë për bebe