Laboratoire CCD Oligobs Procrea F

Veprimi Rrit fertilitetin
Marka Laboratoire CCD
Formulimi Kapsula
Masa 30 kapsula
I përshtatshëm për femra, të rritur
Kategori:

L4,500.00

Përshkrimi

OLIGOBS PROCREA F Fertiliteti i femrës

Oligobs Procrea është një suplement dietik i krijuar për të përmirësuar dhe rritur fertilitetin.

Përshkrimi i OLIGOBS PROCREA F Fertiliteti femëror

Oligobs Procrea.F është një kombinim i ekuilibruar i vitaminave, elementëve gjurmë, acideve yndyrore esenciale (omega 3) i zhvilluar sipas kërkesave të cilësisë së CCD Laboratoire de la Femme.

Magnezi (100 mg / kapsulë): ndërhyn në prodhimin e energjisë.

Aminoacidet:

Taurina (50 mg / kapsulë): ky është një aminoacid me squfur që gjendet në qumështin e gjirit. Vepron si një antioksidant, detoksifikues dhe stabilizues për membranat.

Të tjera:

Inositol (200 mg / kapsulë): ndërhyn në metabolizmin e lipideve dhe në prodhimin e energjisë qelizore.

Omega 3 (përfshirë DHA 225mg / EPA 50mg): Këto janë acide yndyrore thelbësore për zhvillimin e mirë të sistemit nervor dhe retinës së fetusit. DHA është sjellë nga dieta (peshk yndyror: salmoni, skumbri …). Në Francë, popullsia nuk konsumon mjaftueshëm ushqime të pasura me DHA.

Këshilla për përdorimin dhe dozën

Ne rekomandojmë marrjen e 1 kapsulë Oligobs Procrea dhe 1 kapsulë omega 3 në ditë, mundësisht në mbrëmje, për ta gëlltitur me një gotë ujë. Të merret si kurë sipas dëshirës së fëmijës.

Përbërja e OLIGOBS PROCREA F Fertiliteti femëror

Për kapsulë: inositol, oksid magnezi i rëndë, vitaminë C, taurinë, vitaminë E, oksid zinku; Lubrifikant: stearat magnezi (E470b); Selenat natriumi, glukonat bakri, vitamina B 12, vitamina B 6, vitamina B 9, klorur kromi. Zarfi i kapsulës: hipromelozë; Bojë: dioksid titani.

Për kapsulë: vaj peshku; Antioksidant: tokoferol natyral; Ekstrakt aromatik vegjetal. Zarfi i kapsulës: xhelatinë peshku; Humectant: glicerinë.

Prezantimi i OLIGOBS PROCREA F Fertiliteti i femrës

Kuti me 30 kapsula dhe 30 kapsula.

Produkte në ofertë