Health Aid Salmon Oil-Kapsula me vaj salmon

Veprimi antioksidues, mbrojtës
Marka HealthAid
Formulimi kapsula
Lactose Gluten pa gluten
Masa 60 kapsula
I përshtatshëm për fëmijë, të rritur
Kategori:

L2,860.00

Përshkrimi

Kapsula me vaj salmon 1000 mg

Kapsulat 1000 mg vaj salmon janë një nga burimet më të pasura natyrore të EPA dhe DHA. Këto acide yndyrore Omega 3 funksionojnë në mënyrë sinergjike në trup dhe kontribuojnë në ruajtjen e një zemre të shëndetshme dhe sistemin e qarkullimit të gjakut. Vaji i salmonit nga kapsulat HealthAid siguron EPA dhe DHA të nxjerrë nga vaji i salmonit të ujit të pastër pa përdorimin e kimikateve.

Kapsulat 1000 mg vaj salmon mund të jenë të dobishme për:

Ata që duan të mbajnë të shëndetshëm sistemin kardiovaskular, riprodhues dhe nervor

Ata që kanë nevojë për të mbështetur funksionin imunitar

Ata që dëshirojnë të përmirësojnë cilësinë e lëkurës së tyre

Fëmijët për të ndihmuar zhvillimin nervor, funksionin e shëndetshëm të trurit dhe një mënyrë jetese aktive

Njerëzit që hanë një dietë tipike perëndimore, të cilët ka të ngjarë të konsumojnë sasi më pak se optimale të acideve thelbësore omega, EPA dhe DHA.

Ata që kanë dieta të kufizuara në skumbri, salmon, harengë, sardele, peshk sable (merluci i zi), açuge, ton albacore dhe kafshë të egra. (Burimi alternativ vegjetarian i EPA/DHA merret nga vaji i farave të lirit).

Ata që dëshirojnë të mbajnë nyje të shëndetshme elastike

Kur duhet të marr kapsula 1000 mg vaj salmon?

Kapsulat me vaj salmon 1000mg mund të merren çdo ditë me siguri si pjesë e një diete optimale, për shëndetin dhe mirëqenien e përgjithshme nga të gjithë. Sidoqoftë, mund të keni nevojë për mbështetje shtesë për të ndihmuar në balancimin e trupit në kohë stresi të shtuar, humbje peshe, shqetësime mendore, si dhe mbështetje të përgjithshme kardiovaskulare, imune dhe riprodhuese.

Çdo kapsulë me vaj peshku Detar përmban (mesatarisht): %NRV

Vitamina E (5 iu) 5 mg 42

Vaj Peshku Detar 1000 mg *

Vajrat e peshkut ofrojnë:

EPA (acidi eikosapentaenoik) 180 mg *

DHA (acidi dokosaheksaenoik) 120 mg *

Total Omega 3 300 mg *

*: Vlera e referencës së lëndëve ushqyese KE nuk është vendosur ende

PËRBËRËSIT PËR KAPSULAT E VAJIT TË PESHKUT DETI:

Triglicerid Fish Oil, Capsule Shell [agjent xhelatizues (xhelatinë), humectant (glicerinë, ujë i pastruar)], Vitamina E (dl-alfa tocopherol).

Marrja ditore e rekomanduar e kapsulave të vajit të salmonit 1000 mg:

Të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç, një kapsulë në ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

** Informacion mbi alergjenin: Për alergjenët, shihni përbërësit me shkronja të zeza.

** Pa maja, gluten, grurë, qumësht, sheqer, kripë, ngjyra artificiale, konservues dhe aromatizues

** Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Produkte në ofertë