La Roche Posay Anthelios Sun Intolerance SPF50+ (krem mbrojtës nga dielli për lëkure intolerante)

Informacion për produktin

Produkti:  Krem mbrojtës nga efektet e rrezatimit diellor për lëkure intolerante.
Veprimi: Mbron lëkuren nga dëmtimi i rrezatimit diellor.
Përdorimi: Aplikojeni në mëngjes lëkuren e fytyrës.
Tipi i lekures: E ndjeshme intolerante.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem.
Paketimi : Shishe x 50 ml.
Marka: La Roche Posay.

L2,400.00

S’ka stok

Çfarë është

Anthelios Sun Intolerance Cream Spf50 + është një krem ​​kundër diellit i testuar dermatologjikisht i pasuruar me perberesin neurosensin për një efekt qetësues. Formula e tij ofron një mbrojtje me spektër shumë të lartë dhe të gjerë që mbron lëkurën nga rrezet UV dhe disa efekte të shkaktuara nga rrezet infra të kuqe A dhe ndotja. Redukton shqetësimin, kruajtjen dhe skuqjen e shkaktuar nga ekspozimi ndaj ultravjollcës. Pa parfum.

Si përdoret

Aplikojeni me bollëk dhe në mënyrë të barabartë 15 minuta para ekspozimit në diell. Rinovoni aplikimin shpesh dhe me bollëk për të ruajtur mbrojtjen nga dielli, veçanërisht pas djersitjes ose pasi jeni lagur ose tharë. Ekspozimi i tepërt në diell është i rrezikshëm. Mos qëndroni shumë gjatë në diell. Mos qëndroni në diell për një kohë të gjatë edhe nëse përdorni një produkt mbrojtës nga dielli, pasi nuk ju siguron mbrojtje 100% nga rrezet UV. Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël drejtpërdrejt në diell. Nëse pompa nuk lëshon më asnjë produkt, shkundni tubin ose më pas shtrydheni duke shtypur pompën.

Tekstura

Hidratues.

Jo i yndyrshëm.

Nuk lë shenja të bardha.

Me ujë termal La Roche-Posay

Përparësitë kryesore

Mbrojtje shumë e lartë, shumë rezistente ndaj ujit. Teksturë që përthithet lehtësisht. Nuk lë shenja të bardha.

Për lëkurë të ndjeshme ndaj diellit. I përshtatshëm edhe për lëkurën alergjike ndaj diellit.

Fotostabile. jo komedogjene.

Fakte shkencore

Xl-protect, një teknologji e patentuar filtri, ofron mbrojtje shumë të lartë uva/uvb me spektër të gjerë dhe ndihmon për të luftuar disa efekte të shkaktuara nga ndotja dhe rrezet infra të kuqe.

E pasuruar me neurosensine qetësuese, formula ndihmon në reduktimin e shqetësimit dhe skuqjes së shkaktuar nga rrezet UV.

E testuar nën kontroll dermatologjik. Tolerueshmëri e lartë.

Partner markë e dermatologëve

Përbërësit kryesor

Neurosensine

Një agjent qetësues që ndihmon në reduktimin e shqetësimit dhe skuqjes së shkaktuar nga rrezet UV

Xl-protect

Filter për mbrojtjen e spektrit të gjerë.

Ky kombinim i fuqishëm i filtrave uv dhe antioksidantëve jo vetëm që ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve UVA dhe UVB, por ofron mbrojtje shtesë nga agresorët e tjerë të jashtëm, si rrezet infra të kuqe dhe ndotja.

Baicalin + Vitamina E

Përbërës antioksidues me spektër të gjerë

Përbërësit e tjere

Aqua / uji • c12-15 benzoat alkil • glicerina • bis-etilheksiloksifenol metoksifenil triazine • alkol denat. • dimethicone • ethylhexyl triazone • drometrizole trisiloxane • butyl methoxydibenzoylmethane • styrene/acrylates copolymer • pentaerythrityl tetraethylhexanoate • titanium dioxide [nano] / titanium dioxide • propylene glycol • diisopropyl sebacate • stearyl alcohol • talc • tocopherol • nylon-12 • synthetic wax • acetyl dipeptid-1 ester cetil • hidroksid alumini • acryloylyl dimetiltaurat/steareth-8 metakrilat • kopolimer • polyloyldimetil amonium • glyco te i isotoliume • glycoseli i isololenit • glycoseli i kaprolelit • glycosele e kaprolelit • glycoleme disodiale • glycoseli i kaproleme • pelaphate e kaproodiute • glycosele e kaproleleve shumelele e kaproodiume • glycoseli i isopileleve takolelele shum. • ekstrakt scutellaria baicalensis / ekstrakt i rrënjes skutellaria baicalensis • acidi stearik • alkool t-butyl • acidi sulfonik tereftalilidene dicamphor • acidi toluene sulfonik gotlamine • triet

 

Produkte në ofertë