Krem ushqyes dhe anti-rrudhë për lëkurë të thatë-Vichy Neovadiol Compensating Complex Dry Skin

Informacion për produktin

Produkti: Krem ushqyes dhe anti-rrudhë
Veprimi: hidratues/ushqyes, anti-rrudhë
Perdorimi:Aplikojeni në mëngjes në lëkurë të pastër.
Tipi i lekures: normale/mikse
Mosha:femra, të rritur
Formulimi: Krem
Paketimi:50 ml
Marka:Vichy
Kategori:

Original price was: L5,300.00.Current price is: L4,240.00.

Përshkrim:

Kompleksi kompensues Neovadiol e lë lëkurën të ngopur, toni i lëkurës duket i barabartë dhe konturet e lëkurës duken më të përcaktuara. Kompleksi kompenson humbjen e lagështisë, duke rikthyer një pamje të freskët dhe rrezatuese.

Gratë që janë duke kaluar nëpër menopauzë dhe duan të synojnë mungesën e densitetit dhe definicionit. Gjatë menopauzës lëkura pëson shumë ndryshime si pasojë e ndryshimeve hormonale. Kjo plakje hormonale rezulton në hollimin e shtresave të lëkurës, zvogëlimin e qarkullimit të qelizave dhe rritjen e pigmentimit dhe dehidrimit. Gjatë menopauzës lëkura humbet densitetin dhe vëllimin e saj, duke rezultuar në një dobësim të lëkurës dhe fytyrës humbet definicionin e saj.

Me mbi 14 vjet kërkime për të kuptuar ndikimin e menopauzës në plakjen e lëkurës, Vichy lançon Kompleksin Kompensues Neovadiol. Me një formulë unike, të pasuruar me përbërës të përzgjedhur me kujdes, Kompleksi Kompensues Neovadiol punon për të reduktuar shfaqjen e shenjave të plakjes që mund të shfaqen si pasojë e menopauzës. Kompleksi, i pasuruar me Pro-Xylane, Glicerinë, Hedione & Acid Hialuronik, e lë lëkurën të ndjehet më e ngopur dhe konturet e lëkurës duken më të përcaktuara. Kompleksi kompenson humbjen e lagështisë, duke rikthyer një pamje rrezatuese dhe të freskët. Toni i lëkurës duket më i njëtrajtshëm dhe dendësia e lëkurës ndihet e përmirësuar.

  • Konturet e lëkurës duken më të përcaktuara
  • Dendësia e lëkurës ndihet e përmirësuar
  • Lëkura duket më e shtrënguar dhe ndihet e fryrë
  • Çehre e freskët, me pamje rrezatuese
  • Toni i lëkurës duket i njëtrajtshëm

94% ranë dakord se lëkura e tyre ishte më e lëmuar dhe më e butë

51 gra të moshës 50 deri në 69 vjeç.

– I testuar nën kontroll dermatologjik

– I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme

– Hipoalergjik

– Pa Parabene

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.