Avène Tolérance Extreme Crème

Informacion për produktin

Produkti:Balsam per lekuren
Veprimi:  hidratues/ushqyes, rigjenerues
Përdorimi: Aplikojeni ne fytyre dhe ne qafë
Tipi i lëkurës: e ndjeshme/intolerante, e thatë/atopike, për çdo lëkurë
Mosha: të rritur
Formulimi: balsam
Paketimi : 50 ml
Marka: Avene.

Original price was: L3,150.00.Current price is: L2,520.00.

Përshkrimi:

Provoni balsamin tonë qetësues për rikuperimin e lëkurës me kontrollin e tolerancës me inovacion postbiotik për të qetësuar menjëherë lëkurën dhe për të rivendosur rehatinë për lëkurën ultra të ndjeshme. Kremi ultra-qetësues përdor vetëm 7 përbërës thelbësorë për të hidratuar dhe qetësuar lëkurën e mbindjeshme dhe për të rivendosur funksionin e shëndetshëm të lëkurës. Formuluar pa konservues, parabene apo aroma
Përfitimet:
  • Hidraton dhe qetëson lëkurën
  • Përmban vetëm atë që është thelbësore për lëkurë të shëndetshme dhe të hidratuar
  • Ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të florës së lëkurës në mikrobiomën delikate

Përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë, pas pastrimit me Locion Pastrues Tolérance EXTRÊME. Përfundoni me një mjegull qetësuese të ujit të burimit termal Avène.

Përbërësit kryesorë:

  • GLICERINA:hidraton
  • UJI TERMAK I BURIMIT AVENE:E treguar klinikisht nga 150 studime për të qetësuar, zbutur dhe qetësuar lëkurën
  • FIZIO-KOMPATIBUESHME:Imitoni funksionet e lëkurës së shëndetshme dhe ruani ekuilibrin e mikrobiomit
  • KOZMETIKA STERILE:Lejon që formula të jetë pa konservues, parabenë dhe aromë — thelbësore për një mikrobiom të shëndetshëm
  • FIZIO-FINË:Teksturat e rafinuara bashkohen pa probleme në lëkurë

Përbërësit:

UJI (UJI TERMAK I BURIMEVE AVÈNE), TRIGLICERIDI KAPRILIK/KAPRIK, GLICERINA, GJALPI BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA), VAJI I FARËS SË FARAVE CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFLOWER), BEHENYL ALKOHOL 10, ALBANAL, ALCORY 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 20, 10

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.