Avene Creme Teinte SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti: Krem kundra diellit
Veprimi:  antioksidues, mbrojtës
Perdorimi:Aplikojeni para ekspozimit ne Diell
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante, e thatë/atopike
Mosha:femra, meshkuj, të rritur
Formulimi:  krem
Paketimi: 50 ml
Niveli i mbrojtjes:shumë i lartë SPF 50-50
Marka: Avene.

L2,175.00

Pershkrimi:

Kremi i ngjyrosur dhe unifikues SPF 50+ ofron mbrojtje ditore nga dielli me spektër ultra të gjerë. Është ideale për lëkurën e thatë të ndjeshme të fytyrës. Tekstura e saj prej kadifeje dhe e shkrirë hidraton fytyrën deri në 8 orë*, duke e lënë lëkurën të ushqyer dhe të butë në prekje. Nuanca e saj natyrale përshtatet me shumicën e toneve të lëkurës dhe unifikon çehren çdo ditë për të formuar një bazë të shkëlqyer make-up. Formula e tij është gjithashtu rezistente ndaj ujit.

Ky krem ​​i ri diellor përfshin TriAsorB™, një krem ​​i ri me spektër ultra të gjerë që mbron nga rrezet UV dhe më gjerë në dritën blu, e cila përshpejton plakjen e lëkurës, deri në 450 nm.

Kjo risi lejon një reduktim 95% të dëmtimit të qelizave të shkaktuar nga rrezatimi diellor** dhe kështu kontribuon në luftimin efektiv të efekteve të dëmshme të diellit dhe dëmtimit të dukshëm të lëkurës.

Një sistem filtri shumë i sigurt, ai gjithashtu kontribuon në sigurimin e respektit më të madh për biodiversitetin detar. Teste të shumta kanë vërtetuar se nuk është toksik në 3 lloje kryesore të biodiversitetit detar: një lloj koralesh, një fitoplankton dhe një zooplankton***; në përqendrime përfaqësuese të atyre që gjenden në mjedis.

Shishja e saj e re e projektuar me mjedisin është pa plastikë, e riciklueshme dhe përmban 64% plastikë të ricikluar (duke përjashtuar kapakët), dhe për këtë arsye është plotësisht në përputhje me qasjen e arsyetuar dhe etike të Pierre Fabre Dermo-Cosmetics.

Përfitimet:

• FOTOPROTECTIVE: filtra fotostabile UVB-UVA që luftojnë kundër efekteve të dëmshme të rrezatimit diellor.

• ANTIOKSIDANT: ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira.

• E PARAQITON KONKLEZIN: harmonizon fytyren dhe sjell drite dhe shkelqim.

• REZISTET I UJIT: mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të diellit edhe gjatë notit.

Perdorimi:

Para ekspozimit në diell, aplikoni 1 gisht të produktit në zonën e fytyrës dhe qafës. Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Përbërja:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). C12-15 BENZOAT ALKIL. DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE. ETILHEKSIL TRIAZON. GLICERINA. FENILEN BIS-DIFENILTRIAZINA. UJI (AQUA). BIS-ETILHEKSILOKSIFENOL METOKSIFENIL TRIAZINA. DIOKSIDI I TITANIT (CI 77891). CETIL FOSFATI I KALIUMIT. ALKOOL MYRISTIL. ORYZA SATIVA (ORIZ) STARCH (ORYZA SATIVA STARCH). ALKOOL STEARIL. ISONONIL ISONONANOAT. VP/KOPOLIMERI I EIKOSENIT. ALUMINA. ACIDI BENZOIK. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. GLIKOLI KAPRIL. AROMË (PARFUM). GLICERI BEHENATE. GLICERILI DIBEHENAT. OXIDET E HEKURIT (CI 77492) (CI 77491) (CI 77499). MYRISTAT ISOPROPYL. TRIISOSTEARAT TITANI ISOPROPIL. MYRISTIL GLUKOZID. ACIDI POLIHIDROXISTEARIK. PPG-1-PEG-9 LAURIL GLIKOL ETER. PROPILENI KARBONAT. HEKTORITI STEARALKONIUM. TOKOFERILI GLUKOZID. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë

Avene Creme Teinte SPF 50+