Avene Cold Cream Mains Concentree

Informacion për produktin

Produkti:Krem duart
Veprimi: hidratues/ushqyes,rigjenerues
Përdorimi: Aplikohet në lekurën e duarve
Tipi i lëkurës:  për çdo lëkurë
Mosha: fëmijë, femra, meshkuj, të rritur
Formulimi: Krem.
Paketimi : 50 ml
Marka: Avene.

L960.00

Përshkrimi:

I testuar në kushte shumë të ftohta, ky trajtim ushqyes me një strukturë mbështjellëse dhe aromë të lehtë i lë duart një fund të butë, jo të yndyrshëm dhe jo ngjitës. Falë kremit të ftohtë Eau Thermale Avène, një përzierje tradicionale përbërësish nga farmakopeja franceze, ky krem ​​ushqen dhe qetëson, mbron nga të ftohtit dhe thatësia. Tekstura e tij bujare siguron hidratim 24-orësh* dhe lejon çlirimin gradual të përbërësve aktivë, për aplikim të lehtë dhe depërtim të shpejtë. Duart rifitojnë elasticitetin dhe rehati intensive.

Përdorimi:

Aplikoni kremin e koncentruar të duarve Cold Cream në duar dhe më pas aplikojeni në pjesën e sipërme të duarve me masazhe të lehta.

Përfitimet:
• USHQEN lëkurën.
• MBRON nga i ftohti.
• ZBUT ndjenjat e acarimit.

Përbërja:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). GLICERINA. VAJ MINERAL (PARAFFINUM LIQUIDUM). TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. ALKOOL CETEARYL. POLIMETIL METAKRILAT. GLICERILI STEARAT. OCTASULFATE SUKROZA ALUMINI. PEG-100 STEARATE. DYLL BLETE (CERA ALBA). ACIDI BENZOIK. BISABOLOL. GLIKOLI KAPRIL. GLUKOZID CETEARYL. ALKOOL CETIL. AROMË (PARFUM). GUAR HIDROXIPROPIL. HIDROKSIDI I NADIUMIT. UJI (AQUA)

 

 

Produkte në ofertë