Avène Cleanance Women Corrective Serum

Informacion për produktin

Produkti:serum kundra njollave
Veprimi:antibakterial, anti-inflammatory, eksfolues, hidratues/ushqyes
Përdorimi: Aplikojeni në fytyrë.
Tipi i lekurës: i ndjeshëm/jotolerant, vajore/akneike, normale/kombinuar
Mosha:femra, te rritur
Formulimi:serum
Paketimi : 30 ml.
Marka: Avene.
Kategori: ,

L2,640.00

Përshkrimi:

Një serum korrigjues që redukton pamjen e papërsosmërive të lëkurës së grave të rritura, rafinon strukturën dhe zvogëlon pamjen e poreve. Efektiviteti i tij lidhet me një koncentrat të përbërësve aktivë të kombinuar: Synovea™ HR për të reduktuar papërsosmëritë e dukshme dhe për të kufizuar oksidimin e sebumit* që shkakton shfaqjen e papërsosmërive, P-Refinyl për të shtrënguar poret dhe Acidet glikolike dhe laktike për të përmirësuar strukturën e lëkurës. Serumi korrigjues Cleanance WOMEN vjen me një teksturë të freskët dhe të lehtë që e lë lëkurën rrezatuese, të pastër dhe të butë. Aroma e saj e varur e bën këtë një trajtim të domosdoshëm për t’u integruar shpejt në rutinën tuaj të përditshme.

Përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në të gjithë fytyrën dhe masazhojeni butësisht me majat e gishtave.

Përfitimet:

• KUNDËR IMPERFEKSIONEVE për lëkurën e të rriturve.

• Zvogëlon pamjen e poreve.

• ZBATON teksturën e lëkurës.

Përbërja:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). UJI (AQUA). ACIDI GLIKOLIK. GLICERINA. POLIMETIL METAKRILAT. PROPILENE GLIKOL. AKRILAT HIDROKSIETIL/KOPOLIMERI AKRILOILDIMETIL TAURAT I SODIUMIT. HIDROKSIDI I SODIUMIT. MYRISTAT ISOPROPYL. ACID LAKTIK. KLORID SODIUM. HEKSILRESORCINOL. AROMË (PARFUM). EKSTRAKT I FARËS LENS ESCULENTA (THJERRJE) (EKSTRAKT I FARËS SË THJERRJEVE). PENTILEN GLIKOLI. POLIAKRILAT-13. POLISOBUTEN. POLISORBAT 20. POLISORBAT 60. BENZOAT NATRIMI. ISOSTEARAT SORBITAN

Produkte në ofertë