Avène Cleanance Women Smoothing Night Cream

 

Informacion për produktin

Produkti:Krem nate kundra njollave
Veprimi:antibakterial, anti-inflamator, eksfolues, hidratues/ushqyes
Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre
Tipi i lekures:  i ndjeshëm/jotolerant, i yndyrshëm/akneik, normal/kombinim
Mosha: Gra,Te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi :  30 ml
Marka: Avene.
Kategori: ,

L2,720.00

Përshkrimi:

Ky trajtim hidratues nate redukton shfaqjen e njollave dhe shenjave të mbetura, duke ndihmuar në lëmimin e strukturës së lëkurës. Kremi i natës për zbutjen e grave Cleanance ofron efikasitet në disa nivele, falë Synovea™ HR që ndihmon në reduktimin e papërsosmërive të dukshme dhe kufizon oksidimin e sebumit* që shkakton shfaqjen e defekteve, Retinaldehidit që ndihmon në reduktimin e shfaqjes së shenjave të mbetura dhe burimit termik Avène Uji me vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse. Cilësia e tij jo e yndyrshme, e butë dhe e këndshme mbështjell lëkurën dhe ofron rehati gjatë gjithë natës. Aroma e tij e varur e bën këtë një trajtim të domosdoshëm për t’u aplikuar vetë ose pas serumit tuaj të zakonshëm, në lëkurë të pastruar në mënyrë perfekte.

Përdorimi:

Aplikojeni në mbrëmje, duke masazhuar butësisht me majat e gishtave në fytyrën e pastruar dhe të tharë mirë. Shmangni zonën e syve. Nëse shfaqet ndjesi shpimi gjilpërash, largojeni aplikimin e produktit çdo të dytën ditë.

Përfitimet:
• KUNDËR IMPERFEKSIONEVE për lëkurën e të rriturve.
• Zvogëlon pamjen e shenjave të mbetura.

Përbërja:

AVENE THERMAL SPRING WATER. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. ISODODECANE. DIMETHICONE. GLYCERIN. PENTYLENE GLYCOL. PROPYLENE GLYCOL. WATER. SQUALANE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. HEXYLRESORCINOL. 1,2-HEXANEDIOL. ALGIN. ARACHIDYL ALCOHOL. ARACHIDYL GLUCOSIDE. BEHENYL ALCOHOL. BENZOIC ACID. BHT. CAPRYLYL GLYCOL. CARBOMER. DIMETHICONE CROSSPOLYMER. DIMETHICONOL. FRAGRANCE. HYDROGENATED POLYISOBUTENE. HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER. PAPAIN. PEG-7 TRIMETHYLOLPROPANE COCONUT ETHER. RED 33. RETINAL. SODIUM HYDROXIDE. SORBITAN ISOSTEARATE. STEARYL ALCOHOL. TITANIUM DIOXIDE. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë