Avene Cicalfate mains 100ml

Informacion për produktin

Produkti: Krem duarsh jo ngjitës.
Veprimi:anti-bakterial, hidratues/ushqyes, mbrojtës, rigjenerues
Përdorimi: Aplikojeni në duar.
Tipi i lëkurës: E thatë ,shumë e thatë.
Mosha: Të rritur.
Formulimi: Krem.
Vëllimi: : 100 ml
Marka: Avene.

L1,680.00

Përshkrimi:

Krem duarsh jo ngjitës, që përthithet shpejt për të ushqyer, mbrojtur dhe riparuar duart shumë të thata dhe të ndjeshme.
Kremi restaurues i duarve Cicalfate mbron dhe riparon duart shumë të thata dhe qetëson shqetësimet e shkaktuara nga lloje të ndryshme agresioni. Të tilla si kushtet intensive klimatike të dimrit dhe agresionet e jashtme të përditshme, të cilat mund të jenë pjesë e qenësishme e disa profesioneve (larje të shpeshta, përdorimi i detergjenteve, dezinfektuesve, yndyrave, vajrave dhe acideve etj.). I përshtatshëm për duar shumë të thata, të ndjeshme dhe gjithashtu ideale për njerëzit që mund të jenë të prirur ndaj ekzemës.
Përbërësit kryesorë:
  • Sukralfate: ndihmon në lehtësimin e procesit të rikuperimit të lëkurës duke izoluar lezionet nga agresorët e jashtëm.
  • Sulfati i zinkut: ndihmon në promovimin dhe ruajtjen e një mjedisi të shëndetshëm të lëkurës për rikuperim optimal.
  • Oksidi i zinkut: ndihmon në mbrojtjen nga agresorët e jashtëm.
  • Uji termal i burimit Avène: aktiv unik, anti-irritues me veti qetësuese që e lënë lëkurën të qetësohet, të butë dhe të butë.

Përdorimi:

Aplikojeni të paktën dy herë në ditë, duke u fokusuar në zonat më të thata dhe të plasaritura paradite dhe pasdite.

Përbërësit:

Uji Termal i Burimit Avene (Avene Aqua). Vaj mineral (Parafinum Liquidum). Myreth-3 Myristate. Peg-45/Kopolimer dodecil glikol. Dimetikoni. Oktasulfat i saharozës së aluminit. Oktyldodekanol. Cocoate gliceril Peg-7. Octenilsuccinate niseshte alumini. Glicerina. Dyllë blete (Cera Alba). Alkooli cetil. Sulfati i bakrit. Dimetikonol. Disteardimonium Hektorit. Gliceril Stearat. Sulfati i magnezit. Fenoksietanol. Benzoat natriumi. Uji (Aqua). Çamçakëz Xanthan. Sulfati i zinkut.

Produkte në ofertë