Avène Antirougeurs Day Soothing Cream

Informacion për produktin

Produkti: Krem kundër skuqjes
Veprimi: hidratues/ushqyes, mbrojtje
Perdorimi: Aplikojeni ne qafë dhe në fytyrë
Formulimi: Krem
Tipi i lëkurës sensitive/jotolerant, çdo lloj lëkure
Specifik për fytyren
Spf high SPF 30
I përshtatshëm për te rriturit
Vëllimi: 40 ml
Marka Avene

Original price was: L2,900.00.Current price is: L2,175.00.

Përshkrimi:

Kremi i ditës kundër skuqjes qetëson, parandalon dhe redukton shfaqjen e skuqjes së lëkurës. I përshtatshëm për lëkurë të thatë deri në shumë të thatë, struktura e tij kremoze dhe prej kadifeje e lë lëkurën të butë dhe komode gjatë gjithë ditës.

Përfitimet:
• KUNDËR SKUQJES: TRP-Regulin ul reaktivitetin e lëkurës.
• Qetësues: falë Ujit të Burimit Termal Avène qetësues natyral.

Përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes në të gjithë fytyrën dhe qafën. Për të shmangur rritjen e skuqjes, lëmoni kremin butësisht nga qendra e fytyrës jashtë.

Përberja:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. GLYCERIN. DICAPRYLYL CARBONATE. DIISOPROPYL ADIPATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER). DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. 1,2-HEXANEDIOL. 4-T-BUTYLCYCLOHEXANOL. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BLUE 1 (CI 42090). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DECYL GLUCOSIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. OCTYLDODECANOL. PONGAMIA GLABRA SEED OIL. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM DEXTRAN SULFATE. SODIUM HYDROXIDE. STEARYL ALCOHOL. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. TROPOLONE. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.