ATC Çaj Multi-vitaminoz Bio

Marka ATC
Formulimi çaj
I përshtatshëm për femra, meshkuj, të rritur

L190.00

Përshkrimi

Vetitë kuruese: Kjo përzierje barishtash nuk është vetëm një anti-anemik, por edhe shumë e pasur me vitamina B,C dhe P, Provitamin A dhe vitamina të rëndësishme si B2 dhe K të cilat asimilohen lehtësisht nga trupi. Përdorimi i këtij çaji rekomandohet kur organizmi ka nevojë për vitamina dhe në rastet e anoreksisë gjithashtu. Ky çaj bimor ndihmon në rritjen e imunitetit ndaj disa sëmundjeve si: gripi, anemia, gjendjet e aparatit të frymëmarrjes dhe të tretjes.

Pesha 120 g

Përbërsit

Trëndafil të egër, mollë të egër, lule murrizi, luleshtogu, fletë hithre, etj…

Përdorimi

Në masën e një filxhani me ujë hidhet një lugë çaji me përgatëse, që lihet të zjejë ngadalë për pak kohë. Lihet, i mbuluar për 10-15min. Kullohet dhe mund të pihet i ëmbël ose jo, i ngrohtë ose i ftohtë, sipas dëshirës. Mund të konsumohet pëlqyeshëm, i ftohtë me akull.

Produkte në ofertë