Xhel larës për përdorim të përditshëm, i përshtatshëm për fytyrën, trupin dhe zonën intime-Pharmasept Hygienic Shower Camelia

Veprimi hidratues/ushqyes, pastrues
Marka Pharmasept
Formulimi xhel
Masa 500 ml
Tipi i Lëkurës e ndjeshme/intolerante, për çdo lëkurë
Specifik për trupi
I përshtatshëm për bebe, fëmijë
Kategori:

L1,430.00

Pharmasept Tol Velvet: Për të kompletuar higjienën e përditshme personale

Lëng pastrues i shëndetshëm pa alkali dhe sapun për përdorim të përditshëm

fytyrën, trupin dhe zonën e ndjeshme. Me antiseptik të butë dhe pH 5.5.

• I përshtatshëm për lëkurë të thatë, alergji, irritime dhe aromat,

• I pasur me përbërës hidratues dhe zbutës (Calendula, Aloe Vera,

Allantoin, provitamin B5),

• Me aromë të re të butë kamelie.

Pastrim, hidratim dhe hidratim intensiv

Përbërja e formuluar posaçërisht pa alkali dhe sapun pastron tërësisht lëkurën pa e tharë apo acaruar. Agjentët e butë antimikrobikë vrasin në mënyrë efektive bakteret dhe aromat e pakëndshme, duke siguruar pastërti higjienike dhe freski që zgjat. Në të njëjtën kohë, ekstraktet natyrale dhe pH 5.5, rivendosin ekuilibrin natyral të lëkurës, duke e lënë atë të hidratuar, të butë dhe me shkëlqim.

Higjienë dhe pastërti Freski 24 orë Pastrues të butë dhe përbërës antibakterial në kombinim me Vizampololi fizik neutralizojnë mikroorganizmat dhe bakteret. Të gjitha lëndët e para janë ekskluzivisht bimore, shumë miqësore me lëkurën dhe lehtësisht të biodegradueshme. Me aromë të butë Camelia

Efekt hidratues dhe zbutës Proteinat e grurit të kombinuara me Pro-Vitamin B5 ndihmojnë në hidratimin e lëkurës dhe rikthimin e elasticitetit.

Ekstrakti qetësues i Calendulës, Aloe Vera dhe alantoina, me veti të dobishme për lëkurën, lehtëson irritimet dhe skuqjet e lëkurës.

I testuar nga dermatologu

Pa alergjen / parabenë / pa sapun

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të mjaftueshme në lëkurë të lagur dhe lajeni butësisht. Më pas shpëlajeni me ujë. 

Produkte në ofertë

Xhel larës për përdorim të përditshëm, i përshtatshëm për fytyrën, trupin dhe zonën intime-Pharmasept Hygienic Shower Camelia