Mustela cold cream face

Marka Mustela
Formulimi krem
Tipi i lëkurës e ndjeshme/intolerante
Veprimi hidratues/ushqyes, mbrojtës
I përshtatshëm për bebe, fëmijë
Mosha 0-6 muajsh, 18-36 muajsh, 6-18 muajsh, mbi 3 vjeç
Specifik për fytyra
Kategori: ,

Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.

Indikacionet:

Detyra e qumështit ushqyes Mustela Bebe është të kujdeset për lëkurën e foshnjave që në ditën e parë të jetës. Falë përmbajtjes së kompleksit ushqyes dhe mbrojtës Cold Cream, qumështi balancon nivelin e lipideve në lëkurën e foshnjës, gjë që forcon barrierën hidrolipide.

Vetitë:

Qumështi ushqyes Musteli Bebe me Krem Ftohtë është një zgjedhje e shkëlqyer për të vegjlit tanë. Prania e Avokado Perseose (një përbërës aktiv me origjinë natyrale) në përbërje ndikon në forcimin e shtresës hidrolipide. Menjëherë pas përdorimit të Mustela Bebe me Krem të Ftohtë, lëkura e foshnjës bëhet e butë, e lëmuar dhe e hidratuar në mënyrë perfekte.

Përbërësit:

Aqua /Ujë/Ujë, Triglicerid kaprilik/kaprik, glicerinë, vaj Helianthus Annuus (luledielli), vaj kokosi i hidrogjenizuar, gliceril stearat, Cera Alba/ dyll blete/ Cire d’abeille, 1,2-hexanediol, cereteareth-2 20, Parfum (aromë), gliceril kaprilat, akrilate/C10-30 alkil akrilate kryqpolimer, Ceteareth-12, alkool cetearyl, çamçakëz xanthan, acetat tokoferil, hidroksid natriumi, Persea Gratissima (Avocado, Phonesphitos) Fru.

Përdorimi:

Qumështi me krem ​​të ftohtë aplikohet më së miri në mëngjes dhe në mbrëmje në lëkurën e pastër dhe të thatë të fëmijës. Vlen t’i kushtohet vëmendje vendeve më të thata. Për një efekt më të mirë, rekomandohet përdorimi i produkteve të tjera Mustela Bebe në të njëjtën kohë.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.