Krem hidratues anti-oksidant për duart-Minus 417 Serenity Legend Anti-oxidant Hand Moisturizer

Masa 100 ml
Marka -417
Formulimi krem
Tipi i Lëkurës për çdo lëkurë
Veprimi antioksidues, hidratues/ushqyes
I përshtatshëm për të rritur
Specifik për duart

L1,850.00

Pershkrim

Ndjeni hidratuesin e lëmuar të mëndafshtë që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet e ndotësve mjedisorë. Hidratuesi më i mirë i duarve.

Përjetoni mbrojtjen e bazës minerale të Detit të Vdekur pasi ndihmon në luftimin e elementeve që sulmojnë lëkurën tuaj çdo ditë.

Mbron dhe qetëson duart duke përmirësuar nivelet e lagështisë. Formuluar posaçërisht për të mbrojtur duart dhe për t’i mbrojtur ato nga dëmtimet mjedisore dhe shtëpiake.

Shihni linjat e imëta dhe rrudhat duken të reduktuara me efektet e saj hidratuese natyrale superiore.

Shijoni një përvojë përfundimtare të bukurisë ndijore:

AROMË Merrni aromat e buta delikate dhe të këndshme të gjalpit dhe mjaltit.

Ndijeni duart tuaja duke u bërë më të lëmuara dhe më të buta që nga përdorimi i parë.

SHIH Linjat e holla dhe rrudhat zhduken ndërsa lëkura del më e lëmuar.

Si ta perdorni

Aplikojeni çdo ditë në të gjithë sipërfaqen e duarve dhe masazhojeni derisa të përthithet plotësisht.

 

Perberesit aktive

Kompleksi mineral i çmuar i Detit të Vdekur ~ Nga pika më e ulët në sipërfaqen e Tokës në – 417 metra nën nivelin e detit që ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit për lëkurën.

Vitamina A ~ Vitamina A njihet si e rëndësishme në ndihmën e rinovimit të lëkurës. Ai përmban retinol natyral.

Vitamina B ~ Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë duke krijuar një pengesë avullimi që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.

Vitamina E ~ Mund të ndihmojë në mbështetjen e funksionit të qelizave dhe shëndetin e lëkurës.

Vitamina F ~ Është e pasur me Omega 6 e cila është thelbësore për ruajtjen e lëkurës së shëndetshme.

Gjalpi Shea – Përmban një përqendrim të madh të vitaminave natyrale dhe acideve yndyrore që e bëjnë atë jashtëzakonisht ushqyes dhe hidratues për lëkurën.

Dylli i bletës ~ Lufton lëkurën e plasaritur dhe të thatë. Ajo mbulon dhe qetëson lëkurën, duke e izoluar me lagështi pa bllokuar poret.

Vajra bimore natyrale:

Vaji i susamit: Acidi linoleik i vajit të susamit ndihmon lëkurën të luftojë kundër pushtuesve bakterialë të huaj.

Vajra borage dhe aguliçe ~ Disa nga burimet më të forta dhe më të mira në botë të acideve yndyrore esenciale omega 3. Vetitë e tyre hidratuese dhe ushqyese të lëkurës janë legjendare.

Vaji i ullirit – Natyrisht përmban vitaminë E, polifenole dhe fitosterole të cilat janë të gjitha jashtëzakonisht mbrojtëse dhe riparuese për lëkurën.

Produkte në ofertë