Avène Trixera Nutrition Shower Cream

Informacion për produktin

Produkti: Krem Dushi
Veprimi: hidratues/ushqyes, pastrimi, rigjeneruese, ristrukturimi
Përdorimi: Aplikojeni ne lëkure të lagur
Formulimi: Krem
Mosha: 0-6 muaj, 18-36 months, 6-18 muaj, 3 vjet
Tipi i lëkurës: i ndjeshëm/jotolerant, e thatë/atopike
Specifik për: fytyrë, trupi
I përshtatshëm për: bebe, fëmijët, të rriturit
Paketimi: 500 ml
Marka: Avene
Kategori: ,

L1,840.00

Pershkrimi:

Kremi dushi Avène TriXera Nutrition ka një strukturë të pasur kremoze ideale për pastrimin e përditshëm të lëkurës së thatë deri në shumë të thatë. Me glicerinë dhe vaj të bajames së ëmbël, ky krem ​​dushi jo vetëm që hidraton dhe ushqen lëkurën, por gjithashtu forcon barrierën e lëkurës duke mbrojtur lëkurën. Me Séléctiose®, rikthen barrierën hidrolipidike dhe redukton reaktivitetin e lëkurës. Dhe, me vetitë unike të Ujit të Burimeve Termale Avène, ai gjithashtu mund të zbusë dhe qetësojë lëkurën e brishtë dhe të ndjeshme. Në përgjithësi, me një strukturë delikate kremoze, ky xhel dushi është i përsosur për t’i dhënë lëkurës së thatë të gjithë ushqimin që i nevojitet. Mund të pastrojë butësisht lëkurën, të ndihmojë në rivendosjen e barrierës së lëkurës dhe gjithashtu të zvogëlojë ndjeshmërinë e lëkurës. Në thelb, pastron dhe ushqen lëkurën e ndjeshme të të gjithë familjes duke e lënë atë me një ndjenjë të këndshme rehati dhe butësi.

Përdorimi:

Aplikoni krem ​​dushi Avène TriXera Nutrition në lëkurë të lagur. Masazhojeni butësisht për të bërë shkumë. Më pas shpëlajeni tërësisht.

Përbërësit kryesorë:

Uji Termal i Burimeve Avène ka një përbërje unike dhe të pasur. Ka aftësinë që jo vetëm të qetësojë, por edhe të hidratojë dhe zbusë lëkurën e brishtë dhe të ndjeshme;

Glicerina tërheq ujin dhe e lidh atë me lëkurën, duke e mbajtur atë të hidratuar dhe të mbrojtur nga agresorët e jashtëm. Mbron nga acarimi dhe gjithashtu ndihmon në rivendosjen e barrierës së lëkurës;

Séléctiose® rikthen barrierën hidrolipidike dhe redukton reaktivitetin e lëkurës;

Vaji i bajames së ëmbël ushqen thellësisht lëkurën dhe forcon barrierën e lëkurës duke dëshmuar rehati dhe gjithashtu duke mbrojtur lëkurën.

Përbërësit:

Uji i pranverës termale Avene (Avene Aqua), Glicerina, Uji (Aqua), Prunus amygdalus dulcis (bajamet e ëmbla) Vaji, glukozidi i decil, metil iurium i natriumit metil itethionate, cocoampoletate, acrilat acrylates/c10-30 alkyl acrilat, caprylyl glicol, citrycolycol, citrycol, citrycoly, catrycoly, catrycoly, catrycoly, catrycol, catrycoly, citrycoly, citril. Acid, coco-glukozid, aromë (parfum), glicerl oleate, gliceride palme të hidrogjenizuar, citrate hidroksipropil guar me hidroksipropyltrimonium, acidi laurik, dipolidrokside peg-30, mesithium i sodiumit, klorur natriumi, sodium, me nofium, me nofiumin, me nofiumin, me nofiumin e sofit. TRIDECETH-6, TRISODIUM ETHYLENEDIAMIN DISUCCINATE.

Produkte në ofertë