Avène Hydrance BB-Rich Tinted Hydrating Cream SPF 30

Informacion për produktin

Produkti:  Krem hidratues me ngjyre per lekure te thate e te ndjeshme.
Veprimi: Hidraton,zbut e njetrajteson ngjyren e  lëkurës.
Perdorimi: Nje lyerje ne mengjes.
Tipi i lekures: E thate, shume e thate.
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi : Kuti x 40 ml.
Marka: Avene.

Original price was: L3,300.00.Current price is: L2,640.00.

Çfarë është

Hydrance BB-Rich Tinted Hydrating Cream SPF 30 është krem hidratues me ngjyre qe njetrajteson ngjyren e  lëkurës – Mbron – Hidraton

Trajtim perfeksionues hidratues. Shkelqen , mbron,hidraton dhe njetrajteson ngjyren e  lëkurës në një hap vetëm.

Efekt natyral  -Hidratues 24-orësh-uniform dhe fotoprotektor me SPF 30.

Një krem ​​i pasur me ngjyrë që ofron 24 orë hidratim dhe njetrajteson ngjyrën e lëkurës së ndjeshme, të thatë ose shumë të thatë për një efekt natyral te dukshem.

Përdoret i vetëm ose si bazë për make-up.Kremi hidratues me ngjyrë Hydrance BB-RICCA është një trajtues me aromë delikate dhe ‘freskues’.

Ndriçon dhe mbron lëkurën e ndjeshme dhe të dehidratuar falë mbrojtjes së saj të lartë SPF 30.

Nuanca e saj delikate përputhet me shumë lloje të lëkurës. Tekstura e saj e pasur, prej kadifeje dhe jo ngjitëse siguron butësi, rehati dhe elasticitet për një kohë të gjatë.

Përparësitë

Në një hap të vetëm hidratuesi me ngjyre ofron 24 orë hidratim të vazhdueshëm1, duke ndriçuar dhe zbardhur lëkurën, për një efekt natyral te dukshem.

Ky trajtim bukurie hidratues mbron gjithashtu lëkurën e ndjeshme të thatë dhe shumë të thatë nga agresionet mjedisore (UV, radikalet e lira dhe ndotja).

Përfitimet

NJËTRAJTËSON  ngjyren e  lëkurës. Kombinimi i pigmenteve margaritar dhe mineral zbeh papërsosmëritë dhe shkëlqen lëkuren.

HIDRATON  për 24 orë të vazhdueshme1. Falë kompleksit ekskluziv të patentuar Cohederm* dhe ujit termal Avène qetësues dhe zbutës. Lëkura rigjallërohet dhe përmirëson mekanizmat e saj natyralë hidratues.

MBRON. Krem dielli me SPF të lartë 30. Sistemi i filtrit Sunsitive® Protection parandalon në mënyrë efektive agresionet mjedisore (UV, radikalët e lirë dhe ndotjen).

Perdorimi

Aplikoni një sasi të vogël të kremit Hydrance BB-RICH SPF30 në majat e gishtave.

Prekni në të gjithë fytyrën dhe qafën dhe më pas përzieni në mënyrë të barabartë nga qendra drejt kontureve të fytyrës dhe qafës.

Perberesit 

Cohederm

Kompleksi hidratues i patentuar Cohederm me mikro-rezervuarë uji që lëkura mund ti perthithë kur ka nevojë për të siguruar hidratim afatgjatë.

Sunsitive® Protection

Sistemi i filtrimit i patentuar i Sunsitive® Protection që përmban vetëm 4 kremra dielli për mbrojtje me spektër të gjerë UVB-UVA, ProVitamin E për mbrojtje kundër stresit oksidativ dhe ujë të burimit termal Avène.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.