Avène DermAbsolu Eyes Youth Eye Cream

Informacion për produktin

Produkti: Krem rigjenerues/ushqyes për sytë.
Veprimi: Antirrudhe,rigjenerues,ushqyes, ul enjtjen.
Perdorimi: Aplikojeni ne zonen e konturit e syve ne mengjes dhe darke.
Tipi i lekures:Te gjitha tipet.
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi : 15 ml.
Marka: Avene.
Kategori: ,

L4,160.00

Përshkrimi:

Kremi rigjenerues për sytë  Avène Dermabsolu është një krem ​​hidratues për sytë me një aplikues masazhi që rigjallëron dhe ndriçon pamjen. Ky kombinim unik i përbërësve të patentuar vepron për të përmirësuar dukshëm lëkurën pasi ajo fillon të humbasë qëndrueshmërinë dhe densitetin. Kombinimi i polifenoleve të vaniljes dhe Sytenol, një aktiv ekskluziv i patentuar, ridenson dhe forcon ngjyrën e fytyrës, duke ruajtur konturet natyrale të fytyrës, ndërsa glioleoli rigjallëron metabolizmin natyral të lipideve të lëkurës, duke i rikthyer elasticitetin dhe rehatinë lëkurës. Lëkura freskohet menjëherë pas aplikimit, ndërsa shfaqja e qeskave nën sy dhe rrathëve të errët minimizohet.

Përbërësit kryesorë:

  • Polifenolet e vaniljes fuqizojnë veprimin e acidit hialuronik, duke e ridensifikuar lëkurën dhe duke i dhënë asaj një pamje më të plotë dhe të përforcuar;
  • Sytenol, një agjent i fuqishëm për ristrukturimin e qelizave, forcon qelizat e lëkurës dhe ndihmon në ruajtjen e vëllimit të fytyrës;
  • Glikoleoli, një pararendës esencial i lipideve, i rikthen lëkurës elasticitet dhe rehati, duke ringjallur metabolizmin natyral të lipideve të lëkurës;
  • Sulfati i dekstranit stimulon mikroqarkullimin në zonën e syve dhe redukton qeskat nën sy dhe rrathët e zinj;
  • Uji Termal i Burimeve Avène ka një përbërje unike, të pasur dhe të qëndrueshme, që e bën atë veçanërisht të përshtatshëm për të qetësuar, zbutur dhe qetësuar lëkurën e brishtë dhe/ose të ndjeshme.
  • BakuchiolPërbërës aktiv natyral që gjendet në farat e bimës Babchi. Karakteristikat e barazvlefshme me vitaminën A ose retinolin. Ristrukturimi efektiv i qelizave. Stimulon sintezën e kolagjenit, elastinës dhe acidit hialuronik.

Përdorimi:

Aplikoni kremin e syve Avène Dermabsolu Youth në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në zonën e konturit të syve. Lëshojeni produktin në lëkurë me lëvizje të buta trokitjeje. Shmangni kontaktin me sytë.

Përberesit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. ISOHEXADECANE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. GLYCERIN. DIMETHICONE. METHYL GLUCETH-20. PROPYLENE GLYCOL ALGINATE. BAKUCHIOL. SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL (SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL). 1.2-HEXANEDIOL. CAPRYLYL GLYCOL. CARBOMER. DIMETHICONE CROSSPOLYMER. DISODIUM EDTA. GLYCERYL LINOMEATE. GLYCERYK PALMITATE. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL (GLYCINE SOJA OIL). HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE. PROPYENE GLYCOL. SODIUM DEXTRAN SULFATE. SODIUM HYDROXIDE TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. VANILLA TAHITENSIS FRUIT EXTRACT. WATER (AQUA)

Produkte në ofertë