Avène Couvrance High Tolerance Mascara Black

Informacion për produktin

Produkti: Maskë hipoallergjike
Veprimi: mbulesë
Perdorimi:Aplikohet në qërpikët
Nuanca:black – e zezë, Brown (kafe)
Mosha: femra, të rritur
Formulimi: rimeli
Paketimi : 7 ml.
Marka: Avene.
Kategori: ,

L2,240.00

Përshkrimi:

Avène Couvrance Mascara High Tolerance Black është një maskë hipoallergjike e përshtatshme për të gjitha llojet e syve, madje edhe ata më të ndjeshëm apo me lente kontakti.

Përbërësit kryesorë:

  • Uji Termal i Burimeve Avène qetëson dhe qetëson lëkurën e qepallave;
  • Pigmentet Minerale u japin qerpikëve një ngjyrë intensive;
  • Dylli i bletës përmirëson efektin e qëndrueshëm të bojë për vetulla;
  • Dylli Candelilla është përgjegjës për furnizimin me volum shtesë të qerpikëve;
  • Glicerina provon të jetë efikase kur bëhet fjalë për ushqimin e qerpikëve.

Përdorimi:
Aplikoni produktin duke filluar nga fundi dhe duke rrëshqitur deri në majë të qerpikëve me lëvizje zig-zag. Riaplikoni derisa të arrini efektin e dëshiruar. Përdorni anën konkave të penelit për të dhënë volum dhe zgjatur qerpikët. Aplikoni formulën me anën më të trashë për një efekt me definicion të lartë

Përbërësit:

WATER (AQUA), BEESWAX (CERA ALBA), GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, ACACIA SENEGAL GUM, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX (CANDELILLA CERA), SILICA, STEARIC ACID , PALMITIC ACID, GLYCERYL DIBEHENATE, 1,2-HEXANEDIOL, CARRAGEENAN , GLYCERYL BEHENATE, GLYCERYL CAPRYLATE, LACTIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, TRIBEHENIN, IRON OXIDES

Produkte në ofertë