La Roche Posay Effaclar H Iso-Biome (Hidratues intesiv per lekura te thata pas trajtimit)

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues  për fytyrën per lëkurë të yndyrshme të dobësuar nga trajtimet e papërshtatshme që mund ta thajnë lëkurën.
Veprimi: Hidraton intesivisht, forcon barrieren mbrojtese, dhe  qeteson lëkuren.
Perdorimi: Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në lëkurën e pastruar.
Tipi i lekures: E kombinuar me yndyre.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 40 ml
Marka: La Roche Posay

L2,680.00

Cfare eshte

Effaclar H Iso-Biome hidraton intensivisht lëkurën e brishtë nga trajtimet që thajnë lëkurën. Gjithashtu ndihmon në reduktimin e njollave .

Mundësuar nga shkenca e mikrobiomës.

Si të aplikoni:

Aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje në lëkurë të pastër, mundësisht pas përdorimit të Effaclar H Iso-Biome Cleanser.

Tekstura

Jo e yndyrshme dhe jo ngjitëse.

Me ujë termal La roche-posay

Përparësitë kryesore

Effaclar h iso-biome Rikthen rehatinë e lëkurës së dobësuar nga trajtimet që thajnë lëkurën. Ndihmon në reduktimin e njollave dhe njollave. Hidratues ultra qetësues dhe riparues kundër njollave për rehati afatgjatë të lëkurës.

Fakte shkencore

Effaclar H Iso-Biome është i pasuruar me vitaminë B5, Squalane dhe Niacinamide për një efektivitet hidratues dhe riparues. Formula është e pasuruar me ekstrakt orellana dhe procerad për të reduktuar papërsosmëritë dhe për të dhënë hidratim. Mundësuar nga shkenca e mikrobiomës, me aqua posae filiformis, biomasa unike prebiotike e la roche posay për të forcuar barrierën e lëkurës. Jo komedogjene. E testuar nën kontroll dermatologjik.

Përbërësit kryesor

Vitamina B5, Squalan, Niacinamid

Për të riparuar dhe hidratuar lëkurën

Ekstrakt I Orellanës

Ndihmon në reduktimin e sebumit të tepërt dhe hiperkeratinizimit. Vepron në papërsosmëritë dhe jep një efekt mat

Aqua Posae Filiformis

Për të ribalancuar mikrobiomën për lëkurë më të shëndetshme

Përbërësit

2039047 14- përbërësit: aqua / ujë ● glicerinë ● Squalane ● Dimethicone ● Panthenol ● Zea Mays niseshte 1,3-OKTADEKANEDIOL ● ACIDI PALMITIK ● HIDROXIACETOFENONE ● Glicina CAPRILOYL ● GLYCOL KAPRILIL ● FERMENT VITREOSCILA ● ACIDI CITRIK ● MALTODEKSTRINA ● GUMA KSANTAN. F.I.L. : N282852 / 1.

Produkte në ofertë