Avène Couvrance Eyebrow Corrector Pencil – Brown

Informacion për produktin

Produkti:Laps per vetulla
Veprimi: mbulues
Përdorimi: Aplikojeni ne Vetulla
Tipi i lëkurës:  për çdo lëkurë
Mosha:  femra
Formulimi: Krem.
Paketimi: 50 ml
Nuanca: Bjonde – bionde, kafe (kafe)
Marka: Avene.
Kategori: ,

L1,760.00

Pershkrimi:

Avène Couvrance Korrigjues Vetullash 02 Brown 1.19g është një laps vetullash me shumë pigmentim i krijuar posaçërisht për të korrigjuar vetullat e papërsosura ose ato që mungojnë. E mbushur me dyll Carnauba, kjo formulë unike është në gjendje të ridizajnojë dhe riformëojë vetullat, duke i mbajtur ato në vend gjatë gjithë ditës. Përveç vetive fiksuese afatgjatë të këtij dylli bimor, lapsi korrigjues i vetullave Avène Couvrance ofron gjithashtu rezistencë ndaj ujit. Për më tepër, si një përbërje hipoalergjike dhe jo komedogjene, ky laps është perfekt edhe për ata, lëkura e të cilëve reagon negativisht ndaj kozmetikës.

Përbërësit kryesorë:

Dylli Carnauba, një dyll natyral bimor nga gjethet e një palme të njohur si Copernica Cerifer, ka veti të fuqishme fiksuese. Kështu, ky përbërës siguron që vetullat të qëndrojnë në vend gjatë gjithë ditës;

Kaolini është një lloj balte e butë që thith vajin e tepërt dhe gjithashtu minimizon shkëlqimin.

Përdorimi:

Filloni duke i krehur flokët lart me një furçë të përshtatshme. Më pas, aplikoni Avène Couvrance Brown Corrector Pencil 02 Brown 1.19g duke përcaktuar dhe mbushur vetullat tuaja për të arritur pamjen e dëshiruar. Në fund, përfundoni duke përzier dhe zbutur linjat duke përdorur furçën e dhënë, në mënyrë që të eliminoni çdo pigment të mundshëm të përqendruar dhe të arrini një rezultat natyral.

Përbërësit:

ETILHEKSIL ISOSTEARAT. DIETILHEKZANOATE NEOPENTIL GLYCOL. EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) DYLL (CANDELILLA CERA). COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) DYLL (CERA CARNAUBA). CERESIN. KAOLIN. NAJLON-12. PARAFINË. SILIKATI I ALUMINIUT MAGNEZI. PALMITATI ASCORBYL. TOKOFEROLI. Mund të përmbajë (+/-): OXIDET E HEKURIT (CI 77491) (CI 77492) (CI 77499). MIKA. Oksikloridi i BISMUTHIT (CI 77163). DIOKSIDI I TITANIT (CI 77891).

Produkte në ofertë