Avène Cicalfate+ Absorbing Repair Spray

Informacion për produktin

Produkti:  Spray qetësues përthithës.
Veprimi: Hidraton,zbut e qetëson lëkuren.
Perdorimi: Aplikojeni ne zonat e irrituara te lëkures.
Tipi i lekures: te ndjeshme/jotolerant, çdo lloj lëkure
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Solucion.
Paketimi : 100 ml.
Marka: Avene.
Kategori: ,

L1,360.00

Përshkrimi:

Spray qetësues përthithës Cicalfate+ kontribuon, falë një kombinimi të përbërësve aktivë tharës, riparues*, qetësues dhe pastrues, në tharjen dhe rigjenerimin e shpejtë të lëkurës reaktive dhe zonave të lagura të prirura për macerim: palosjet e lëkurës së foshnjës, palosjet nën gjoks, hapësirat ndërmjet gishtat e këmbëve, probleme të lëkurës foshnjore*. Aplikuar dy herë në ditë, kontribuon në qetësimin dhe riparimin e menjëhershëm** brenda 48 orëve.

Përdorimi:

Shkundni shishen përpara përdorimit. Spërkateni Cicalfate+ Spërkateni dy herë në ditë direkt në zonën e irrituar derisa të përmirësohet pamja e lëkurës.

Përberesit:

C+-Rivendos

Përbërës aktiv postbiotik i patentuar që rrjedh nga Uji Termal i Burimeve Avène. Promovon restaurimin e lëkurës.

Bakër / Zink

Kompleksi antibakterial, kufizon rrezikun e përhapjes së baktereve.

Përbërja e detajuar:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). OKSIDI I ZINKUT. HIDROLIZAT I NISESESE I HIDROGJENUAR. UJI (AQUA). 1,2-HEKSANEDIOL. FILTRAT FERMENT AQUAPHILUS DOLOMIAE. ARGININË. GLIKOLI KAPRIL. SULFAT BAKRI. HEKTORIT. GUM SKLEROTIUM. TROMETAMINA. SULFAT ZINK

Produkte në ofertë