Avene Baume apres-rasage Men 75ml (balsam pas rruajtjes)

Informacion për produktin

Produkti:  Balsam pas rruajtjes per burra.
Veprimi: Anti-bakterial, hidratues/ushqyes, rigjenerues.
Perdorimi: Aplikojeni pas rruajtjes.
Tipi i lekures: E ndjeshme/intolerante, e thatë/atopike.
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Balsam.
Paketimi : Tubet x 75 ml.
Marka: Avene.

L1,920.00

Përshkrimi:

Balsam pas rruajtjes për burra Avène është një balsam qetësues që qetëson dhe gjallëron në mënyrë aktive lëkurën për të siguruar që ajo të mbetet e shëndetshme pas rruajtjes. I formuluar me glicerinë dhe ujë të burimeve termale Avène, dy përbërës hidratues që qetësojnë lëkurën dhe e mbrojnë atë nga burimet mjedisore të acarimit, ky produkt pas rruajtjes tonifikon lëkurën dhe qetëson komplikimet që lidhen me djegien me brisk dhe/ose mikro-prerjet. Formula minimale tolerohet mirë edhe nga lëkura e ndjeshme dhe përmban agjentë antibakterialë për të garantuar shëndetin dhe mirëqenien e lëkurës gjatë gjithë ditës.

Përbërësit kryesorë:

  • Glicerina tërheq lagështinë nga ajri dhe e lidh atë me lëkurën, duke e mbajtur atë të hidratuar dhe të mbrojtur nga burimet mjedisore të acarimit;
  • Uji Termal i Burimeve Avène ka një përbërje unike, të pasur dhe të qëndrueshme, që e bën atë veçanërisht të përshtatshëm për të qetësuar, zbutur dhe qetësuar lëkurën e brishtë dhe/ose të ndjeshme.

Përdorimi:

Pas rruajtjes dhe shpëlarjes, aplikoni balsam pas rruajtjes Avène Men direkt në lëkurën e rruar, për të freskuar dhe qetësuar zonën.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA).CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL).DIMETHICONE.GLYCERIN.ARACHIDYL ALCOHOL.ETHYLHEXYL PALMITATE.BEHENYL ALCOHOL.METHYL GLUCETH-20.1,2-HEXANEDIOL.ALUMINUM SUCROSE OCTASULFATE.ARACHIDYL GLUCOSIDE.BENZOIC ACID.BISABOLOL.CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE.CAPRYLYL GLYCOL.DISODIUM EDTA.FRAGRANCE (PARFUM).GLYCERYL STEARATE.HYDROXYCAPRIC ACID.HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER.ISOHEXADECANE.PEG-100 STEARATE.POLYSORBATE 60.SODIUM HYDROXIDE.SORBITAN ISOSTEARATE.TOCOPHERYL ACETATE.TOCOPHERYL GLUCOSIDE.WATER (AQUA)

Produkte në ofertë