Avene Antirougeurs Calm Masque

Informacion per produktin

Produkti:Maskë kundër skuqjes
Veprimi:hidratues/ushqyes
Perdorimi:Aplikojeni ne fytyre
Tipi i lekures:e ndjeshme/intolerante
Mosha:femra, të rritur
Niveli i mbrojtjes: i larte
Formulimi:maskë
Paketimi:50 ml
Marka: Avene

L2,080.00

Përshkrimi:

Kjo maskë kundër skuqjes me teksturë xhel është e pasur me ujin e burimit termal Avène dhe përmban hesperidin metil kalkon, një përbërës aktiv që nxit mikroqarkullimin e lëkurës. Skuqja zvogëlohet dukshëm. Në kontakt me lëkurën, tekstura e saj në zhvillim ofron një ndjesi intensive freskie. Përbërësi aktiv TRP-Regulin™ redukton ndjenjat e parehatisë dhe qetëson intensivisht lëkurën. Kjo maskë qetësuese sjell një efekt mbrojtës në sipërfaqen e lëkurës për më shumë rehati dhe elasticitet.

Përdorimi:

Aplikoni një shtresë të trashë në fytyrë. Lëreni të veprojë për 10 minuta. Hiqeni butësisht me një pecetë. Përfundoni duke spërkatur një mjegull të hollë me ujë qetësues të burimeve termale Avène.

Përfitimet:

• KUNDËR SQYQJES:  redukton reaktivitetin e lëkurës.

• hidratues: siguron një efekt mbrojtës në sipërfaqen e lëkurës.

• Qetësues: tekstura e tij në zhvillim transformohet në një valë uji termal.

Përbërja:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). OCTYLDODECANOL. GLICERINA. 1,2-HEKSANEDIOL. 4-T-BUTILCICLOHEXANOL. AKRILATE/C10-30 ALKIL AKRILAT KROSPOLIMER. BHT. BLU 1 (CI 42090). GLIKOLI KAPRIL. DISODIUM EDTA. HESPERIDIN METIL KALKONI. METILDIHIDROJASMONATE. VAJI I FARAVE PONGAMIA GLABRA. HIDROKSIDI I SODIUMIT. ACETAT TOKOPERIL. TROPOLONI. UJI (AQUA)

Produkte në ofertë