Avène A-Oxitive Smothing Eye Contour Cream

Informacion për produktin

Produkti: Zbutës dhe aktivizues i shkëlqimit
Veprimi anti-rrudhë, antioksidant, detoksues, hidratues/ushqyes, rigjenerues
Përdorimi: Aplikojeni në konturin e syve
Formulimi Krem
Tipi i lëkurës: i ndjeshëm/jotolerant, çdo lloj lëkure
Specifik për: syte
I përshtatshëm për: te rritur
Paketimi: 15 ml
Marka: Avene
Kategori: ,

L3,600.00

Përshkrimi:

Zbutës dhe aktivizues i shkëlqimit, ky trajtim energjik i syve premton sy dukshëm të rifreskuar dhe rrezatues sikur sapo jeni zgjuar. Në zemër të formulës së tij, kompleksi rinovues (Retinaldehyde + Pro-Vitamin E) punojnë së bashku për të luftuar agresorët mjedisorë dhe tonin e pabarabartë të lëkurës. Ditë pas dite, rrudhat dhe linjat e holla zbehen. kontura e syve është më e lëmuar dhe më rrezatuese. I pasuruar gjithashtu me ujë qetësues të burimeve termale Avène A-Oxitive EYES është i përshtatshëm për të gjitha konturet e syve, pavarësisht nga lloji i lëkurës.

Përdorimi:

Në mbrëmje, shpërndani 1 sasi te kremit të konturit të syve A-OXitive në majat e gishtit të unazës dhe njollojeni rreth syve. Lëshojeni përgjatë vetullës dhe prekni butësisht në qepallën e poshtme.

Përfitimet:

• DETOKSIZON lëkurën nga faktorët stresues të mjedisit.

• ZBATON rrudhat dhe linjat e holla.

• I ofron syve shkëlqim dhe freski.

Përbëresit:

Një koktej unik i përbërësve aktivë për të ndihmuar në luftimin e stresit oksidativ dhe rikthimin e shkëlqimit.

  • ProVitamin  E:  Një përbërës aktiv i patentuar i Pierre Fabre Dermocosmetics. Një formë e qëndrueshme e vitaminës E. Lufton stresin oksidativ duke parandaluar formimin e radikaleve të lira dhe oksidimin e ADN-së.
  • Retinaldehidi: Pararendës i drejtpërdrejtë i acidit retinoik, përbërës kryesor aktiv dermatologjik. Redukton shfaqjen e shenjave të mbetura dhe zvogëlon intensitetin e tyre duke reduktuar hiperpigmentimin dhe duke nxitur prodhimin e kolagjenit dhe elastinës.

 

Produkte në ofertë