Aptamil Pronutra Advance 3 – 800 gr

Informacion per produktin

Aptamil Pronutra Advance 3

Qumesht formule

Marka :MILUPA

Formulimi : Pluhur

Sasia :800 gr

Mosha : mbi 12 muaj

L2,800.00

Pershkrimi:

“Shenim i rendesishem“ Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe për zhvillimin e foshnjave dhe të fëmijëve. Ai mbron nga diarreja dhe semundjet e tjera.Kujdes !Përpara se të vendosni të plotësoni ose të zëvendesoni ushqimin e gjirit me këtë produkt, këshillohuni me mjekun!

Aptamil Pronutra Advance 3 – Formulë qumështi e rritjes 800gr. Formulë e patentuar e gjeneratës së ardhshme, që kombinon përzierjen tonë unike të elementeve me proçesin tonë unik. Ajo është e përgatitur posaçërisht për të mbështetur sistemin imunitar të vogëlushit tuaj. Është përshtatur sipas nevojave të femijës së kësaj moshe për minerale të veçanta si hekuri dhe zinku. Aptamil 3 është i përshtatshëm për moshën 12 muaj (1 vjeç) e lart dhe përdoret si pjesë e një diete të balancuar e të larmishme. Përmban Vitamina C & D të cilat kontribojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Përbërësit: Perzierje unike prebiotikesh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikesh (HMO 3”GL);  LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumefishe te pangopura);  proteina; vitamina; antioksidante; hekur; calcium dhe minerale te domosdoshme per rritjen e shendetshme te bebes (ne sasite dhe raportet e duhura).

Alergjene:qumeshti, peshku, soja.

Vlerat ushqyese në 100 ml ushqim të përgatitur: Energji 273 kj /65kcal ; Yndyrna 2.6g prej te cilave: (te ngopura 0.83 g, Acid linoleik (LA) 354 mg, α-Acid linoleik(ALA) 56 mg, Dokosahekzanoik acid (DHA) 12 mg; Karbohidrate 8.7g prej te cilave: (sheqer 6.6g, laktoze 6.1g, inositol 5.0mg); Fibra 0.9g prej te cilave GOS³ 0.72g, FOS³ 0.12g, 3’GL ⁴ 0.01g) Proteina 1.3g; Vitamina Vitamine A 49μg, Vitamine D 3.1μg, Vitamine E 0.94mg, Vitamine K 4.9μg, Vitamine C 15mg, Vitamine B1 0.04mg, Vitamine B2 0.23mg, Vitamine B3 0.25mg, Vitamine B6 0.0 mg, Acid folik 8.7μg, Vitamine B12 0.4μg, Biotin 1.5μg, Acid Pantotenik 0.65mg, Minerale; Natrium 26mg, Kalium 151mg, Klorid 51mg, Kalcium 120mg, Fosfor 96mg, Magnez 10mg, Hekur 1.2mg, Zink 0.39mg, Jod 20μg , L-karnitine 1.6mg, Koline 9.8mg, Karbohidrate jokalorike 0.4g ¹Doza standarte: 100 ml Aptamil Aptamil 3 Pronutra ADVANCE= 90 ml uje 3 luge matese

Udhezime pergatitjeje:

Hapi 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet.
Hapi 2.Zieni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° C dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar.
Hapi 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster deri tek niveluesi.
Hapi 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas tabeles udhezuese ne kutine e qumeshtit.
Hapi 5.Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda derisa pluhuri te jete tretur. Levizja rrotulluese nuk mjafton per trejten e qumeshtit.
Hapi 6.Ftojeni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore.

 

Produkte në ofertë