Mustela Hydra Bebe Facial cream

Marka Mustela
Formulimi krem
Tipi i lëkurës e ndjeshme/intolerante
Veprimi hidratues/ushqyes
I përshtatshëm për bebe, fëmijë
Mosha 0-6 muajsh, 18-36 muajsh, 6-18 muajsh, mbi 3 vjeç
Specifik për fytyra
Kategori: ,

Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.

Përshkrim:

I provuar klinikisht se ofron hidratim të menjëhershëm dhe afatgjatë, kremi i fytyrës Hydra Bebe përmban Avocado Perseose® të Mustela për të forcuar barrierën natyrale të lëkurës dhe për të respektuar pasurinë qelizore të lëkurës.

Kremi për fytyrën Mustela Hydra Bebe gjithashtu shfaq vajin hidratues të jojobës dhe vitaminën E, e cila qetëson dhe zbut lëkurën duke e mbrojtur atë nga agresorët e jashtëm. Prekja e fundit është gjalpi shea, një përbërës kyç që është natyralisht qetësues dhe ngushëllues; plus, mbron edhe fytyrën nga faktorët e jashtëm. Rezultati? Lëkura hidratohet tetë orë pas aplikimit.

Kremi i fytyrës me origjinë natyrale 86% shkrihet menjëherë në lëkurë, duke lënë pas aromën e dashur Mustela si mjaltë.

Përdorimi:

Përdorni çdo ditë. Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrën e pastër dhe të thatë të fëmijës suaj.

Vlerat:

Tolerancë e lartë, hipoallergjike dhe e testuar dermatologjikisht.

Pa paraben, pa ftalate dhe pa fenoksietanol.

Përbërësit:

AQUA/UJË/EAU, GLICERILI STEARAT, KOKO-GLICERIDE TË HIDROGJENUARA, NAFIN, CIKLOPENTASILOKSAN, CETYL PALMITATE, LAURETH-23, 1,2-HEXANEDIOL, CETEARETHI SHQIPTARE, SHQIPTARE SHQIPTARE VAJ, GJALP BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA), KARBOMER, DIMETHICONOL, GLICERILI KAPRILAT,

CETEARETH-12, ALKOOL CETEARIL, PARFUM (AROMË), HIDROKSIDI I SODIUMIT, ACETATI TOKOPERIL, GAMËZHA XANTHAN, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, ACIDI CITRIK, PENTILEN GLIKOLL,

EKSTRAKT FRUTI PERSEA GRATISSIMA (AVOKADO).

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.