Milupa -Krem me miell orizi dhe qumesht

 

Informacion per produktin

Krem me miell orizi dhe qumesht

Marka : Milupa

Formulimi : Pluhur

Sasia :250 gr

Mosha: Mbi 4 muaj

L600.00

Pershkrimi: Milupa -Krem me miell orizi dhe qumesht- Milupa mbështet zhvillimin e fëmijës suaj – hap pas hapi për më shumë se 90 vjet. Drithërat Milupa përmbajnë pikërisht atë për të cilën ka nevojë barku i tyre i vockël: -drithëra me cilësi të lartë nga fusha të kontrolluara -vitamina dhe minerale – hekur, kalcium dhe vitaminë D -pa ngjyrues dhe konservantë.Një bebe e shëndetshme është një bebe e lumtur, prandaj Milupa ofron një larmi të drithërave të balancuara për bebe dhe foshnja , të cilat janë krijuar posaçërisht për të siguruar që vogëlushi/ja juaj të marrë lëndët ushqyese të nevojshme për rritje dhe zhvillim të shëndetshëm në çdo fazë.

Përberesit: Drithëra (miell Orizi), Pluhur qumështi i skremuar, Pluhur hirre i demineralizuar (nga qumështi), Vajra vegjetalë (vaj palme, vaj sinapi, vaj kokosi, vaj luledielli, i pasur në acid oleik, emulsifikues (Lecitinë soje) Minerale (karbonat kalciumi, pirofosfat hekuri, jodid kaliumi), Vitamina (maltodextrin i patates, acidi L-Askorbik, DL-alfa tocopheryl acetate, Retinil acetat, Cholecalciferol, D-Biotin, Mononitrat Thiamin, Hidroklorid piridoksine). Aromë natyrale (vanilje)

Pa Gluten

Alergjenë: Sojë dhe qumësht

Udhëzime përdorimi: Për shëndetin e foshnjës suaj, gjithmonë ndiqni udhëzimet me kujdes. Përdorimi ose përgatitja e gabuar mund të dëmtojnë shëndetin e foshnjës. Përdorni një tas dhe lugë të pastër. 1. Vendosni 40 g (5 lugë përafërsisht) të drithërave Milupa në një tas të pastër. 2. Shtoni 160 ml ujë të vakët (50 °C), ujë të zier më parë 3. Përzieni sa të bëhet një pure e qëndrueshme dhe kontrolloni temperaturën e drithërave para se të ushqeni (37 °C). Ju lutemi përgatisni drithërat të freskëta dhe mos ripërdorni sasinë e mbetur. Mbajeni paketën të mbyllur fort në një vend të freskët e të thatë, por jo në frigorifer. Ruajeni produktin nga ndotja. Përdorni gjithmonë lugë të thatë për të marrë produktin. Përdoreni brenda 3-4 javësh pas hapjes

Produkte në ofertë