Milupa-Krem me fruta ,drithera dhe qumesht

Informacion per produktin

Krem me fruta,drithera dhe qumesht

Marka : Milupa

Formulimi : Pluhur

Sasia :250 gr

Mosha: Mbi 6 muaj

L600.00

Milupa – Krem me fruta,drithera dhe qumesht

Milupa mbështet zhvillimin e fëmijës suaj – hap pas hapi për më shumë se 90 vjet. Drithërat Milupa përmbajnë pikërisht atë për të cilën ka nevojë barku i tyre i vockël:
-drithëra me cilësi të lartë nga fusha të kontrolluara
-vitamina dhe minerale – hekur, kalcium dhe vitaminë D-pa ngjyrues dhe konservantë.

Një bebe e shëndetshme është një bebe e lumtur, prandaj Milupa ofron një larmi të drithërave të balancuara për bebe dhe foshnja , të cilat janë krijuar posaçërisht për të siguruar që vogëlushi/ja juaj të marrë lëndët ushqyese të nevojshme për rritje dhe zhvillim të shëndetshëm në çdo fazë.

Përmban: Drithëra (miell nga grurë i fortë), Pluhur qumështi i skremuar, Pluhur hirre i demineralizuar (nga qumështi), Vajra vegjetalë (vaj palme, vaj sinapi, vaj kokosi, vaj luledielli i pasur në acid oleik, emulsifikues (Lecitinë soje), Copëza bananeje, Pluhur pjeshke, Maltodekstrinë, Pjeshkë e tharë, Aromë natyrale e pjeshkës) Minerale (karbonat kalciumi, pirofosfat hekuri, jodid kaliumi), Vitamina (maltodextrin i patates, acidi L-Askorbik, DL-alfa tocopheryl acetate, Retinil acetat, Cholecalciferol, D-Biotin, Mononitrat Thiamin, Hidroklorid piridoksine).

Përmban Gluten

Alergjenë: Sojë dhe qumësht

Udhëzime përdorimi: Për shëndetin e foshnjës suaj, gjithmonë ndiqni udhëzimet me kujdes. Përdorimi ose përgatitja e gabuar mund të dëmtojnë shëndetin e foshnjës. Përdorni një tas dhe lugë të pastër.
1. Vendosni 40 g (5 lugë përafërsisht) të drithërave Milupa në një tas të pastër.
2. Shtoni 160 ml ujë të vakët (50 °C), ujë të zier më parë
3. Përzieni sa të bëhet një pure e qëndrueshme dhe kontrolloni temperaturën e drithërave para se të ushqeni (37 °C).
Ju lutemi përgatisni drithërat të freskëta dhe mos ripërdorni sasinë e mbetur. Mbajeni paketën të mbyllur fort në një vend të freskët e të thatë, por jo në frigorifer. Ruajeni produktin nga ndotja. Përdorni gjithmonë lugë të thatë për të marrë produktin. Përdoreni brenda 3-4 javësh pas hapjes.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.