Doppelherz Haar Intensiv + Biotin

Marka Doppelherz
Formulimi kapsulë
I përshtatshëm për femra, meshkuj, të rritur

L1,300.00

Përshkrimi:

Flokët e bukur formësojnë idealin e bukurisë së shoqërisë sonë sot dhe janë të rëndësishëm për mirëqenien tonë. Ne bëjmë gjithçka që flokët tanë të duken bukur. E thajmë me erë, e lyejmë ose zbardhim dhe përdorim një gamë të gjerë produktesh stilimi. Por kjo do të thotë që ne gjithashtu i tendosim flokët çdo ditë. Përveç kësaj, banja dielli ose uji me kripë dhe klor sulmojnë flokët tanë. Flokët arrijnë performancë maksimale çdo ditë përmes rinovimit ose rritjes. Për këtë, ata kanë nevojë për lëndë ushqyese dhe lëndë ndërtuese, të cilat duhet t’i furnizojmë rregullisht dhe mjaftueshëm nëpërmjet ushqimit. Biotina dhe zinku ndihmojnë në ruajtjen e flokëve normalë. Bakri mbështet pigmentimin normal të flokëve (ngjyrën e flokëve). Acidi folik, së bashku me vitaminën B12, luan një rol në ndarjen e qelizave. Vitamina B1, vitamina B2 dhe acidi pantotenik kontribuojnë në metabolizmin normal të energjisë. Vitamina B6 është e nevojshme për formimin e aminoacidit cisteinë. Elementi gjurmë molibden kontribuon në metabolizmin e aminoacideve të squfurit. L-cisteina është një aminoacid squfuri. Gjendet veçanërisht në proteinat e fibrave (keratin) të flokëve dhe thonjve të njeriut. L-metionina është gjithashtu një aminoacid squfuri. Meqenëse organizmi i njeriut nuk mund ta prodhojë vetë këtë aminoacid, varet nga furnizimi me ushqim. Metionina nga ana tjetër shërben në trup për formimin e cisteinës. Bishti i kalit (Equisetum Arvense) është një nga bimët më të vjetra në botë: pak më pak se 400 milionë vjet më parë këto bimë u zhvilluan – me fidane me madhësi pemësh në atë kohë. Tashmë në kohët e lashta, arabët dhe grekët e vlerësuan këtë bimë. Në Azi, bishti i kalit sot rritet si perime. Karakteristikë e bishtit të kalit janë kristalet e vogla të silicës që i japin muret e qelizave forcën e tyre. Prandaj, gjethet e bishtit të kalit janë të ngjashme me ato të pemës së Krishtlindjes

Informacioni i Sigurisë:

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet dietike nuk janë zëvendësues për një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël. Jo i përshtatshëm për fëmijët nën 12 vjeç.

Përbërësit:

Celuloza mikrokristaline mbushëse, L-metioninë, xhelatinë (viçi), L-cisteinë, ekstrakt i bishtit të kalit, D-pantotenat i kalciumit, karbonat zinku, maltodekstrinë, agjent çlirues kripëra magnezi të acideve yndyrore, agjent çlirues dioksidi i silikonit, piridoksinë hidroklorur dioksidi, dioksidi i piridoksinës, dioksidi i titaniumit, riboflavin, hidroklorur tiamine, D-biotin, karbonat bakri. AT, Pteroyl. acid monoglutaminik, olibdat natriumi, cianokobalaminë.

Drejtimet:

Merrni 1 kapsulë në ditë me pak lëng.

Produkte në ofertë

Doppelherz Haar Intensiv + Biotin