Avène Cleanance Comedomed Anti-Blemishes Concentrate

Informacion per produktin

Produkti:Xhel kundra njollave
Veprimi:antibakterial, anti-inflamator, eksfolues, hidratues/ushqyes
Perdorimi:Aplikojeni ne fytyre
Tipi i lekures: i ndjeshëm/jotolerant, i yndyrshëm/akneik, normal/kombinim
Mosha: te rritur
Formulimi:Xhel
Paketimi :  30 ml.
Marka: Avene.
Kategori: ,

L2,320.00

Pershkrimi:

Cleanance Comedomed eshte një risi nga Laboratoires Eau Thermale Avène, për të luftuar shfaqjen e njollave dhe për të parandaluar rishfaqjen e tyre, me efektivitet të provuar klinikisht nga shtatë ditë. Tolerancë e lartë për lëkurën e prirur ndaj akneve.

Përfitimet:
• EFEKTIVITETI që është vërtetuar klinikisht. Redukton të gjitha llojet e papërsosmërive të lëkurës të prirur ndaj akneve, falë Comedoclastin™ i cili vepron në rrënjën e papërsosmërive për t’i zvogëluar ato dhe për të kufizuar rishfaqjen e tyre. Tekstura e saj e lehtë ujore depërton shpejt, duke e bërë më të lehtë aplikimin dhe e lë lëkurën të butë, të hidratuar dhe të matifikuar me kalimin e kohës.
• VEPRIM I SHPEJTË DHE PARANDALON PËRSËRITJE: Cleanance Comedomed është vërtetuar klinikisht se zvogëlon shfaqjen e njollave brenda shtatë ditëve* dhe parandalon përsëritjen e papërsosmërisë. Për lëkurë më të pastër dhe rehati të përmirësuar çdo ditë.
• TOLERANCË E LARTË: Cleanance Comedomed është shumë tolerante*, pavarësisht nëse përdoret vetëm, në kombinim ose së bashku me trajtimet mjekësore (me përjashtim të izotretinoinës nga goja). Formula e tij jokomedogjene është pa aromë.

Përdorimi:

Shpërndani 1 dozë të Cleanance Comedomed në majë të gishtave tuaj.
• Filloni duke e lyer atë në zonën T dhe faqet.
• Përdorni lëvizje rrethore për të rritur penetrimin.
• Përfundoni duke zbutur faqet dhe pjesën e poshtme të fytyrës.
Riaplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). ISOPROPYL ALCOHOL. PEG-6. GLYCERIN. SILYBUM MARIANUM FRUIT EXTRACT. SILICA. POLYACRYLATE-13. POLYISOBUTENE. POLYSORBATE 20. SORBITAN ISOSTEARATE. WATER (AQUA)

Produkte në ofertë